Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Brusel 23. decembra (TASR) – Európska únia plánuje v budúcom roku minúť stovky miliónov eur na pomoc utečencom žijúcim v Turecku; väčšinou ide o ľudí, ktorí utiekli pred vojnou v Sýrii. Podľa agentúry AP o tomto pláne informovala v stredu Európska komisia (EK).

Oznámila, že rozširuje dva programy; jeden poskytuje hotovostnú pomoc utečencom v Turecku na uspokojenie ich základných potrieb, druhý poskytuje finančné prostriedky na pomoc pri vzdelávaní detí. Programy sa predĺžia do začiatku roku 2022 s celkovými nákladmi 485 miliónov eur.

Komisia uviedla, že poskytne potrebnú hotovosť viac ako 1,8 milióna utečencov a pomôže vzdelávať vyše 700.000 detí. Programy riadi turecký Červený polmesiac v spolupráci s Červeným krížom a Detským fondom OSN (UNICEF). Peniaze nejdú priamo tureckej vláde.

Turecko je domovom takmer štyroch miliónov utečencov. Asi 70 percent z nich tvoria ženy a deti. Drvivá väčšina utečencov žije mimo táborov migrantov.

Európska únia sa spolieha na Turecko, že zabráni migrantom a utečencom v pokuse nelegálne vstúpiť do 27 členských krajín bloku. V roku 2015 vstúpil do EÚ viac ako milión ľudí, ktorí ochromili Grécko a Taliansko a vyvolali jednu z najhorších politických kríz v bloku, poznamenala AP.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *