Európske akciové trhy zamierili v pondelok nadol

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Frankfurt nad Mohanom 18. januára (TASR) – Európske akciové trhy zamierili v pondelok nadol v reakcii na prudké šírenie ochorenia COVID-19. A to aj napriek nádejam na rýchle zotavenie ekonomiky vďaka očkovaniu. Tiež napriek dobrým správam z Číny o rýchlejšom ako očakávanom raste jej ekonomiky vo 4. štvrťroku 2020.

Európsky index STOXX 600 do 12.34 h SEČ klesol o 0,1 % po neúspešných rokovaniach o fúzii francúzskeho maloobchodného reťazca Carrefour a kanadskej spoločnosti Alimentation Couche-Tard.

Nemecký DAX stagnoval, francúzsky CAC 40 klesol o 0,1 % a taliansky MIB vzrástol o 0,1 %. Britský index FTSE 100 sa znížil o 0,3 %.

Klesajúce ceny ropy mali vplyv na energetický sektor, pričom akcie spoločnosti BP stratili 2,2 % a v prípade Royal Dutch Shell sa znížili o 1,6 %.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *