Hospodárstvo: Nálada nemeckých spotrebiteľov sa ďalej zhoršuje

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Berlín 22. decembra (TASR) – Nálada nemeckých spotrebiteľov sa pre sprísnenie protipandemických opatrení ďalej zhoršuje, ukázal prieskum poradenskej spoločnosti GfK.

Predstihový index spotrebiteľskej dôvery GfK pre január padol na -7,3 bodu z -6,8 bodu v decembri. To bolo už tretie zníženie indexu po sebe. Ekonómovia počítali s poklesom až na -8,8 bodu.

Tvrdý lockdown a uzavretie väčšiny obchodov má negatívny vplyv na náladu spotrebiteľov, uviedol expert GfK Rolf Bürkl.

Index ekonomických očakávaní stúpol o 4,6 bodu na 4,4 bodu a index ochoty nakupovať o 6,1 bodu na 36,6 bodu. Naopak, index príjmových očakávaní klesol na 3,6 bodu zo 4,6 bodu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *