Hospodárstvo: WEF sa tentoraz pravdepodobne nebude konať v Davose

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Singapur 3. decembra (TASR) – Svetové ekonomické fórum (WEF) sa na budúci rok pravdepodobne nebude konať ako tradične vo švajčiarskom Davose. Jednou z možných lokalít, kde by sa mohlo toto stretnutie svetových lídrov uskutočniť, je Singapur.

WEF predbežne rokoval s predstaviteľmi Singapuru o premiestnení významného výročného stretnutia v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.

V súčasnosti síce WEF plánuje usporiadať toto podujatie v roku 2021 vo švajčiarskom rezorte Bürgenstock na brehu jazera Luzern, ale vzhľadom na vývoj pandémie nového koronavírusu v Európe uvažuje aj o ďalších alternatívach.

A hoci WEF a Singapur o tom už diskutovali, podľa hovorcu singapurského ministerstva obchodu a priemyslu nebolo prijaté žiadne rozhodnutie. Obe strany uviedli len toľko, že prioritou je zdravie a bezpečnosť a že akékoľvek medzinárodné konferencie musia dodržiavať prísne pravidlá.

WEF má v pláne rozhodnúť o mieste konania sa významného stretnutia v roku 2021 do Vianoc.

Na tradičnom podujatí v Davose sa stretávali svetoví lídri, centrálni bankári, šéfovia veľkých spoločností, ako aj známe osobnosti a miliardári. Termín konania sa fóra sa už pritom pre pandémiu posunul z januára na máj.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *