Hospodárstvo: WEF sa tentoraz pravdepodobne nebude konať v Davose

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Singapur 3. decembra (TASR) – Svetové ekonomické fórum (WEF) sa na budúci rok pravdepodobne nebude konať ako tradične vo švajčiarskom Davose. Jednou z možných lokalít, kde by sa mohlo toto stretnutie svetových lídrov uskutočniť, je Singapur.

WEF predbežne rokoval s predstaviteľmi Singapuru o premiestnení významného výročného stretnutia v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.

V súčasnosti síce WEF plánuje usporiadať toto podujatie v roku 2021 vo švajčiarskom rezorte Bürgenstock na brehu jazera Luzern, ale vzhľadom na vývoj pandémie nového koronavírusu v Európe uvažuje aj o ďalších alternatívach.

A hoci WEF a Singapur o tom už diskutovali, podľa hovorcu singapurského ministerstva obchodu a priemyslu nebolo prijaté žiadne rozhodnutie. Obe strany uviedli len toľko, že prioritou je zdravie a bezpečnosť a že akékoľvek medzinárodné konferencie musia dodržiavať prísne pravidlá.

WEF má v pláne rozhodnúť o mieste konania sa významného stretnutia v roku 2021 do Vianoc.

Na tradičnom podujatí v Davose sa stretávali svetoví lídri, centrálni bankári, šéfovia veľkých spoločností, ako aj známe osobnosti a miliardári. Termín konania sa fóra sa už pritom pre pandémiu posunul z januára na máj.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *