Idylka pri obede na Korčokovom rezorte

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 30. apríla (TASR) – Traja najvyšší ústavní činitelia v piatok diskutovali na pôde Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR so šéfom rezortu Ivanom Korčokom (nominant SaS). Navrhol, aby sa stretnutia v tomto formáte k otázkam zahraničnej a európskej politiky konali pravidelne. TASR o tom informoval komunikačný odbor MZVEZ SR.

„Som presvedčený, že takéto stretnutia môžu prispieť k upevneniu zhody na základných zahraničnopolitických prioritách a ich efektívnej komunikácii voči partnerom vo svete i smerom k našej verejnosti doma,“ vyhlásil Korčok po pracovnom obede s prezidentkou Zuzanou Čaputovou, predsedom Národnej rady (NR) SR Borisom Kollárom (Sme rodina) a premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO). Pripomenul, že posilnenie domáceho politického i spoločenského konsenzu o našom zahraničnopolitickom smerovaní a ukotvení v spoločenstve demokratických krajín je jednou z hlavných výziev zakotvenou v programovom vyhlásení vlády.

Prezidentka ministrovu iniciatívu víta. „Žijeme dobu bohatú na udalosti, keď je potrebné nielen zaujať jasný postoj, ale ho aj verejnosti vysvetliť. Nemusíme na všetko nazerať rovnako, dôležité je, aby naše rozhodnutia spájal spoločný cieľ: najlepší záujem našej krajiny,“ uviedla na sociálnej sieti. Pripomenula, že záujem krajiny neodráža len možné okamžité zisky, ale aj záväzok chrániť naše hodnoty a bezpečnosť, a to aj s partnermi v Európskej únii a NATO.

Návrh na pravidelné schôdzky ocenil aj predseda vlády. „Verím, že sme započali novú tradíciu,“ komentoval na sociálnej sieti.

Prezidentku, šéfa Národnej rady SR a predsedu vlády minister informoval aj o aktuálnych témach. Týkali sa napríklad regionálnej spolupráce, členstva v Európskej únii a Severoatlantickej aliancii, vývoja v bezprostrednom susedstve i globálnych otázok, ktorým rezort diplomacie venuje pozornosť. „Diskutovali sme aj o aktivitách, ktoré nás čakajú v najbližšom období, vrátane spoločného otvorenia Konferencie o budúcnosti Európy 9. mája,“ načrtol.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *