J. Šanta: Rozhodovanie o väzbe Pavla R. nebude len o neúčasti na pojednávaní

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 16. decembra (TASR) – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta je presvedčený o veľkej relativite zranení, ktoré mal utrpieť obžalovaný Pavol R. v pondelok večer (14. 12.). počas behu.

„Konštatovanie lekárov o nemožnosti zúčastniť sa na hlavnom pojednávaní, som nikde nenašiel. Dnes už nepostačuje lekárska správa,“ zdôraznil Šanta médiám krátko pred začatím výsluchu Pavla R. na Najvyššom súde (NS) SR. Súd rozhoduje o väzobnom stíhaní bývalého riaditeľa televízie Markíza.

Šanta nevylúčil, že NS SR bude rozhodovať nielen o tom, že sa Pavol R. obštrukčne ospravedlnil z verejného zasadnutia, ale aj o návrhu prokurátora, že existuje obava úteku. Na výsluch sa dostavil aj obhajca Pavla R. – Marek Para. Exriaditeľa televízie, ktorého doteraz monitorovali elektronickým náramkom, zadržala v utorok (15. 12.) polícia.

Spomínanú PN obžalovaného spochybnili už v utorok prokurátor Šanta aj právny zástupca poškodenej TV Markíza Daniel Lipšic. Obaja to pokladali za obštrukciu od obžalovaného. Lipšic navrhoval senátu NS SR vydanie príkazu na zatknutie a dodanie do väzby.

Senát napokon pojednávanie v kauze zmeniek odročil na 12. a 13. januára budúceho roku.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *