J. Šikuta: Najvyššiemu súdu hrozí kolaps

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 22. decembra (TASR) – Ak sa okamžite nesfunkčnia hodnotiace komisie Súdnej rady, Najvyššiemu súdu (NS) SR hrozí kolaps. Pre TASR to uviedol predseda NS SR Ján Šikuta. Sudcovský stav je podľa neho kriticky poddimenzovaný, čo ohrozuje prístup občana k spravodlivosti.

„Najviac dotknuté je občianskoprávne kolégium, kde aktuálne chýba viac ako polovica sudcov,“ informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. Ako dodala, postupným odvolávaním sudcov prezidentkou SR z dôvodu dosiahnutia veku 65 rokov prišiel NS SR o viac ako tretinu sudcov.

Šikuta vidí zásadný problém v zlyhaní systému plynulej obmeny sudcovského stavu a v nefunkčnosti hodnotiacich komisií Súdnej rady. „Predseda Najvyššieho súdu je presvedčený, že základným kľúčom k úspechu je práve generačná obmena sudcovského stavu,“ poznamenala.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *