Jalal Suleiman: 107. výročie narodenia jedného z velikánov slovenského ľudu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Dnes sme si v Dúbravke pri Bratislave pripomenuli 107. výročie narodenia jedného z velikánov slovenského ľudu. Pre mňa, pre mojich priateľov a súdruhov tu prítomných na týchto snímkach, ako aj pre státisíce vlastencov, pre ľavičiarov a komunistov to bol človek, ktorému je šťastím, že ho takýto malý národ splodí čo i len raz za sto rokov. Po Ľudovítovi Štúrovi sa o 100 rokov neskôr sa podarilo Slovensku splodiť v Dúbravke pri Bratislave chlapca, neskôr doktora práva, jedného z iniciátorov slávnej, dnes aktuálnej Vianočnej dohody. Bol hlavným architektom Slovenského národného povstania a väzňom kvôli nekompromisnému obhajovaniu ideálov komunistického hnutia. Etabloval socializmus v tých najťažších časoch. Stal sa tútorom nevídaného rozmachu, vrátane nárastu obyvateľstva tak na Slovensku, ako i v Čechách. Jeho najväčším osobným úspechom však bolo to, že sa mohol stať hlavou krajiny ktorú tak miloval, Československej socialistickej republiky. Česť jeho pamiatke!

Na spomienkovom akte bola udelená medaila Gustáva Husáka in memoriam nebohému s. Štefanovi Fábrymu. Medailu prevzala sestra nebohého s. Oľga Fábryová.

RSDr. Štefan Fábry sa narodil 2. novembra 1948 v Košiciach v komunistickej rodine. Práve to formovalo od mladosti jeho názory, čo viedlo k vstupu do ČSM a KSČ. Po absolvovaní VŠP ÚV KSS, ktorú ukončil doktorskou prácou na téma spolunažívania národností v ČSSR, pracoval najprv na ÚV SZM ako inštruktor, neskôr ako tajomník Západoslovenského NF.

Po novembrových udalostiach roku 1989 sa aktívne zapojil do budovania KSS, zúčastňoval sa na príprave rôznych akcií strany (napr. 1. máj, v rámci volieb všetkých stupňov ako kandidát aj propagátor a pod.). Veľkú zásluhu mal pri tvorbe novín MeV KSS a KV KSS Bratislava Hlas Komunistov ako technický redaktor, dopisovateľ aj grafik.

Štefan Fábry až do svojho nečakaného odchodu v decembri 2017 bol čestným, oddaným a presvedčeným komunistom, čo dokazoval celým svojim životom aj konkrétnou straníckou prácou.

Jalal Suleiman

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne




One thought on “Jalal Suleiman: 107. výročie narodenia jedného z velikánov slovenského ľudu

  • 12. januára 2020 at 11:20
    Permalink

    Gustáv Husák si zaslúži úctu a uznanie !Nie len od Slovákov,ale aj od Čechov a Moravanov.Nemôžem uveriť,že v minuloročnej ankete RTVS „Najväčší Slovák“ sa umiestnil až na 7.mieste za akýmsi pofidérnym kňazom Srholcom.Na prvom mieste sa umiestnil M.R.Štefánik ktorý toho pre Slovensko a slovenský národ veľa neurobil a len o dve miesta pod G.Husákom sa umiestnil cyklista Peter Sagan.To svedčí o tom,že buď národ slovenský už úspešne absolvoval proces vymytia mozgov,alebo sa pri vyhodnocovaní ankety dopustili organizátori podvodu.Ja osobne radím G.Husáka a jeho prácu pre Slovensko hneď vedľa osobnosti Ľudovíta Štúra.Snáď sa ešte dožijem toho,že G.Husák vojde do dejín Slovenska a učebníc ako jedna z najvýznamnejších osobností slovenského národa.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *