Judita Laššákova sľúbila odmenu 100 eur. Čítajte komu a za čo

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Právnička Judita Laššáková prezradila, že pojem “úradnícka vláda” je iba prázdne a populistické heslo politikov a nič také v Ústave SR nenachádza.

Judita Laššaková:

VEREJNÝ PRÍSĽUB PODĽA §§ 850 A 851 OBČIANSKEHO ZÁKONNÍKA

100 eur? tomu, kto mi ako prvý pošle ustanovenie o „úradníckej“ vláde, obsiahnuté v Ústave SR platnej k dnešnému dňu, a vysvetlí mi, čo tento „ústavný“ pojem znamená!

Tak sa nám tu rozmohla iniciatíva za vypísanie referenda o predčasných voľbách. Rôzni ľudia sú z rôznych dôvodov nahnevaní na vládu SR, ale aj na poslancov Národnej rady SR. Ak sa pozrieme na výkony špičiek slovenského politického neba, je možné konštatovať, že ani personálny substrát vlády SR, ani personálny substrát slovenského parlamentu neplní funkcie tak, ako by mal. Teda tak, ako povinnosti štátnym orgánom ukladá Ústava SR.

Blúznenie oportunistických populistov a politikov o krokoch, ktoré sledujeme v mediálnom éteri, je zo dňa na deň, od politika k politikovi, bombastickejšie a hlučnejšie, z pohľadu občana však horšie a žalostnejšie. V zmysle dojemných klamstiev majúcich so základným zákonom nášho štátu pramálo spoločného. Vyznieva smiešne z úst ľudí, ktorí sa hrdia štátnosťou, samostatnosťou a nezávislým Slovenskom. Ak sa totiž vyjadrujú o štátnosti, ale z ich slov vyplýva, že Ústavu SR nevideli ani z rýchlika, sú ich tvrdenia smiešne a trápne. V dnešných dňoch je to tragédia, na akej sa smiať nedá.

Jedným z takýchto bludov, ktoré sa aj vďaka slovenským politikom svetového formátu??‍♀‍ dostávajú do verejnej diskusie, je aj pojem „úradnícka vláda“. Viacerí vyzývajú na rekonštrukciu vlády, iní na jej odvolanie a vymenovanie novej. A tu sa často operuje so slovami „úradnícka vláda“. Ústava SR tento pojem neobsahuje, nepozná ho. Takže je možné konštatovať, že v tomto nadpise zavádzam aj ja? Nie, ja sa rada nechám poučiť. Zaujímalo by ma totiž, ako sa k takémuto pojmu niekto, viacerí, mnohí dostali. Otvorenie a naštudovanie si ústavy ako základného zákona štátu je možné považovať za požiadavku, ktorá stojí politikov nadľudské sily?! Je do neba volajúca nehoráznosť, aby voliči vyžadovali od svojich politikov odbornosť?! Nie odbornosť na všetko, ale zameranie sa na jednu konkrétnu vec?! A je z pohľadu politika, či už sediaceho v poslaneckom kresle alebo zohrievajúceho vládnu stoličku, o prezidentskom paláci ani nehovoriac, nepodstatné, aby volič očakával jeho znalosť Ústavy SR – štátu, ktorého politikom je?! Toho štátu, ktorý mu vydáva napr. aj diplomatický pas spojený s mnohými výhodami.

Viem a chápem, že bombastické vyhlásenia politikov sú pre voličov veľmi lákavé. Ak sa naše myslenie scvrkne na to, že nám stačí to, čo povedia „jeho výsosť – politik“, nebude ohrozená iba naša štátnosť a náš zdravý rozum. Budeme sa všetci svorne spolupodieľať na ohrození budúcnosti našich detí. Od nás a našich činov záleží, aký štát a podmienky v ňom tu po nás zostanú, čo našim deťom odovzdáme. Viera sa má praktizovať v kostole, nie pred obrázkom a ani pri čítaní facebookového statusu politika. Ak niekto verí v politika a myslí si, že „úradnícka vláda“ je možnosť, ktorú Ústava SR pripúšťa – prosím! Potrebujem však zdôvodnenie, prečo by som tomu mala veriť aj ja. Keďže na rozdiel od politikov nie som vševediaca, ani neomylná, rada sa nechám poučiť.

Preto, ak mi niekto pošle presné číslo článku Ústavy SR (Bože, ľudia, už si ju chyťte do rúk! Patrí nám všetkým!), som ochotná zaplatiť 100 eur prvému, kto tieto informácie, pre mňa zatiaľ utajené, dodá a poučí ma o ich význame. Budem sa dokonca cítiť poctená, že ma vyviedol z tmy a omylu ?. Asi rok a pol som už rovnako ako politici platená z verejných zdrojov, no na rozdiel od nich svoju mzdu nedostávam za to, aby som verejnosť klamala a šírila sprostosti.

Dve otázky na záver:

  1. Budeme ďalej platiť za to, aby nás politici klamali alebo budeme požadovať za naše peniaze prácu, na ktorú sa podujali? Avšak je rozdiel „ísť do práce“ a „pracovať“.
  2. Ako chce politik naprávať krivdy tejto vlády a tohto protiústavného stavu? Tak, že ľuďom ponúkne možnosť, ktorá je rovnako protiústavná?

P. S.: Mňa by inak celkom zaujímalo, aký zoznam by bol dlhší. Ten, kde budú mená tých politikov, ktorí šíria sprostosti, alebo tých, ktorí sa snažia verejnosti slúžiť… Ťažká to dilema?

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne




One thought on “Judita Laššákova sľúbila odmenu 100 eur. Čítajte komu a za čo

  • 22. februára 2021 at 22:42
    Permalink

    Super pani Laššáková, ale čo tak dať 100€ aj tomu, kto nájde zákonné ustanovenie o povinnom nosení rúšok.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *