Právnička Judita Laššáková vo svojom statuse porovnala smrť amerického občana Georga Floyda a následné vyhlásenia našich, najmä koaličných politikov, ktorí sa nad jeho smrťou vo veľkom pohoršovali.
V statuse sa ďalej pýta, kde sú teraz ďakovné vyhlásenia koaličných politikov o hrdinstve Milana Lučanakého, ktorý zahynul v zariadení, kde za neho mal zodpovednosť štát a porovnáva Floyda s Lučanským, kto z nich urobil viac pre svoj štát…
Je nespochybniteľné, že vďaka Milanovi Lučanskému sú dnes odsúdení najťažší zločinci v histórii Slovenska!
Status zo stránky Judita Laššáková:
INŠTITÚT PREZUMPCIE NEVINY NA SLOVENSKU
Minulý rok nielenže neprebiehal tak, ako sme si to v januári 2020 predstavovali, ale ani neskončil spôsobom, ktorý by občanov Slovenska upokojil.
Rada by som poukázala na jednu vec z minulého roka. Týka sa osoby Georga Floyda. Tento niekoľkonásobne právoplatne odsúdený americký občan (medzi iným aj za ozbrojenú lúpež), po tom, čo v obchode platil falošnou bankovkou, bol po zásahu polície pri jeho zatýkaní dňa 25. mája 2020 usmrtený.
Ak sa na úmrtie Georga Floyda pozrieme optikou porovnávania s úmrtím gen. Mgr. Milana Lučanského, bývalého prezidenta Policajného zboru, skúsme si položiť pár otázok:1. Porovnaním životopisov oboch z nich by sme došli k akému záveru ich skutkov prospešných pre štát a jeho občanov?2. Po smrti oboch mužov policajti USA ale aj policajti SR stáli čestnú stráž (viď fotka nižšie). Jeden z nich bol nevinný. Neexistuje totiž žiaden právoplatný rozsudok o vine generála Lučanského. Ktorý z týchto dvoch policajných zborov sa môže cítiť menej trápne?3. Po smrti Georga Floyda sa konali skoro po celom svete protesty. Možno by bolo vhodné zistiť termín pohrebu gen. Lučanského. Aj protesty v Prahe proti nacistickej okupácii počas Protektorátu začali naplno po pohrebe usmrteného študenta Jana Opletala. Vláda SR zasadajúca v posledný deň minulého roka zaviedla tvrdšie opatrenia do 24. januára 2021. Tým v žiadnom prípade nechcem naznačiť, že termín pohrebu nevinného gen. Lučanského sa bude určite konať v tomto časovom období. Iba žeby áno…4. Pamätáme si ešte komentáre našich politikov k protestom spojených so smrťou Georga Floyda? 5. Pamätáme si ešte spolitizovanie tejto témy?6. Pamätáme si ešte reakcie a kritiku na adresu celej polície v USA?7. Pamätáme si ešte ako boli mnohí motivovaní pokľaknúť z úcty k usmrtenej osobe?8. Je správne vyviňovanie sa z objektívnej zodpovednosti za ľudský život, ak sa súčasná vláda oháňa ochranou ľudských životov pri zavádzaní tvrdších opatrení? Ľudský život gen. Lučanského, ktorý bol dokonca pod ochranou štátu, nie je takej hodnoty? Tam nemala byť garantovaná maximálna ochrana a s tým spojenéopatrenia?
Aby nedošlo k omylu: zbytočné vyhasnutie každého ľudského života je katastrofa! Neprináleží nám súdiť iných. Chápem, že na Slovensku sa rozvinul zvyk tvrdiť o zadržaných, obvinených a obžalovaných, že sú vinní. Ale je to porušenie Ústavy SR a aj medzinárodných dohovorov. Vinný je totiž až ten, kto bol právoplatne odsúdený súdom. Nie politikmi, ani novinármi.
Väzbu garantuje štát. A vo väzbe sú len a výlučne nevinní ľudia. Áno, len nevinní.
Generál Mgr. Milan Lučanský bol nevinný. George Floyd niekoľkokrát právoplatne odsúdený. Názor si urobte sami, prosím.
FOTO: fb status Peter Marček