Kazachstan je prvou krajinou okrem Ruska, kde sa bude vyrábať vakcína Sputnik V

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Nur-Sultan 16. februára (TASR) – Kazachstan sa stane prvou krajinou mimo Ruska, ktorá bude vyrábať vakcínu Sputnik V proti novému koronavírusu. Povolenie na výrobu tejto ruskej očkovacej látky dostala od kazašského ministerstva zdravotníctva domáca farmaceutická spoločnosť Karaganda Pharmaceutical Complex (KPC), informuje v utorok agentúra AFP s odvolaním sa na jej oznámenie na sieti Telegram.

Hovorca Ruského fondu priamych investícií (RDIF), ktorý vývoj vakcíny Sputnik V spolufinancuje a predáva ju do zahraničia, pre AFP povedal, že Kazachstan bude prvou krajinou, kde sa začne s tzv. lokálnou výrobou vakcíny Sputnik V. Nasledovať by ho čoskoro mali Brazília, India či Južná Kórea.

Kazachstan s 19 miliónmi obyvateľov spustil očkovaciu kampaň 1. februára po tom, ako dostal z Ruska 22.000 dávok vakcín. Ako prví dostali vakcínu Sputnik V kazašskí zdravotníci. Spoločnosť KPC pôsobiaca v Karagandskej oblasti uviedla, že do konca februára plánuje vyrobiť 90.000 dávok vakcíny Sputnik V.

Kazašská vláda chce do konca roka zaočkovať šesť miliónov občanov, a to nielen vakcínou Sputnik V, ale aj svojou vlastnou vakcínou s názvom QazCovid-in, ktorú by chcela nasadiť už v marci.

V Kazachstane dosiaľ zaznamenali 203.259 prípadov nákazy koronavírusom a 2540 súvisiacich úmrtí.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Kazachstan je prvou krajinou okrem Ruska, kde sa bude vyrábať vakcína Sputnik V

  • 16. februára 2021 at 22:11
    Permalink

    No, tak nech sa ide teraz Zuza z Grázelkováčového paláca opýtať do Kazachstanu ako sa to robí, keď chce človek vyrábať vakcínu v krajine. Určite to nebude rokovanie s Van der Bellenom.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *