Korčok: Je načase, aby EÚ viedla s USA otvorený a strategický dialóg

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Brusel 7. decembra (TASR) – Po prezidentských voľbách v Spojených štátoch nastal čas na zintenzívnenie vzťahov medzi Európskou úniou a USA. Uviedol to v pondelok minister zahraničných vecí SR Ivan Korčok po príchode na zasadnutie Rady EÚ pre zahraničné záležitosti v Bruseli.

EÚ podľa jeho slov dúfa v oživenie a zintenzívnenie transatlantických vzťahov potom, ako sa novým americkým prezidentom v januári budúceho roka stane Joe Biden, ktorý v úrade nahradí Donalda Trumpa.

„Musíme na tom začať pracovať už teraz. Som rád, že do záverov zasadnutia sa dostal návrh na nadviazanie strategického a pravidelného dialógu medzi EÚ a Spojenými štátmi,“ povedal Korčok pred začatím rokovaní. Podľa neho musia obe strany otvorene hovoriť aj o veciach, na ktoré majú iný názor.

Korčok svoj pondelňajší pobyt v Bruseli využije aj na stretnutie s generálnym tajomníkom Severoatlantickej aliancie Jensom Stoltenbergom.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *