Korčok kritizuje kriminalizáciu opozície

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 22. decembra (TASR) – Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nominant SaS) považuje ďalšie represie bieloruského režimu proti opozícii za prejav zastrašovania a politickej bezradnosti bieloruskej mocenskej špičky. TASR o tom v utorok informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

„Bieloruská opozícia je čerstvou nositeľkou Sacharovovej ceny. Vzápätí sa proti jej predstaviteľom začína stíhanie za založenie extrémistickej skupiny. Režim tým jasne demonštruje pred medzinárodnou demokratickou verejnosťou, ako chápe politický dialóg so svojimi občanmi. Trestné stíhanie je prejavom zastrašovania akéhokoľvek náznaku opozičného názoru a politickej bezradnosti bieloruskej mocenskej špičky,“ povedal Korčok.

Reagoval tak na trestné konanie bieloruskej prokuratúry voči opozičnej Koordinačnej rade a jej členom vrátane Sviatlany Cichanovskej, tentokrát za údajný trestný čin založenia a riadenia extrémistickej skupiny.

Ako ďalej uviedlo MZVEZ SR, tvrdenia bieloruskej vlády o pokračujúcom spoločenskom dialógu sú tak v príkrom kontraste s konaním jej úradov voči predstaviteľom opozície, občianskej spoločnosti, ako aj najširšej verejnosti.

Avšak, čo si pán minister myslí o kriminalizácií opozície na Slovensku, to sme sa opäť nedozvedeli.

Správu upravil Mgr. Dušan Deák

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *