Ľ. Blaha: OĽaNO a SaS sa zase tlčú hlava-nehlava

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ľuboš Blaha (SMER-SD) opísal stav, ktorý nastal dnes, po včerajšej Matovičovej tlačovke.

Ľuboš Blaha: „A už sú zase v sebe. Neprešli ani dve nedele od vládnej krízy a už sa OĽaNO a SaS zase tlčú hlava-nehlava. Páni, priznajte to – nefunguje vám to. Ste trápni, až to bolí.“

1. OĽaNO včera naložilo šéfke ŠÚKL Zuzane Baťovej, SaS sa dnes za ňu škodoradostne postavila plnou váhou. Ondrej Dostál priamo vyzval Matoviča, aby prestal byť Matovičom. To sú ťažké facky.

2. SaS a OĽaNO sa nenávidia až tak, že Martin Klus z SaS zvažuje trestné oznámenie na svojho koaličného kolegu Giymesiho z OĽaNO, lebo ten ho prirovnal k neonacistom a vysmieval sa z neho, že Klus je ako „Klus-klus-klan“. Klus sa z toho zrútil a poplakal si na sieti.

3. Neviem, či iná poslankyňa SaS Cigániková už stiahla žalobu na Matoviča za to, že sa vysmieval z jej vzdelania a prepojenia na Pentu, ale pokiaľ nie, toto je asi jediná koalícia na svete, ktorá sa nenávidí až tak, že si svoje spory rieši na súdoch.

4. OĽaNO je v spore nielen so všetkými ostatnými, ale aj samo so sebou. To je svetový unikát. Matovičov minister Lengvarský dnes vyhlásil, že Baťová má ako šéfka ŠÚKL jeho dôveru, čo je nôž do chrbta Matovičovi, ktorý ju len včera obvinil zo sabotáže.

5. Chudák Naď má z toho hlavu ako balón – musí obhajovať aj svojho bosa Matoviča, ktorý bojuje za ruský Sputnik, ale zároveň musí útočiť na Rusko, lebo to je podstata jeho bytia… Je len otázkou času, kedy pichne Matoviča do chrbta aj brutus Jaro.

6. Do Matoviča sa pustila aj Lucia Nicholsonová. Asi ako jediná na Slovensku nepochopila, že ide o spor o Sputnik. Pre pani Nicholsonovú je to, prosím pekne, mužsko-ženský problém. Zabudnite na geopolitiku, zabudnite na medicínu – najdôležitejší je gender!

7. Od našej drahej europoslankyne sme sa dozvedeli, že problém nie je to, akí majú aktéri sporu vecný názor, ale to, čo majú medzi nohami. Pani Baťová je žena, a preto má pravdu. A Matovič je muž, a preto nemá útočiť na ženu. Voalá.

8. No dobre, ale ak to takto má platiť v slovenskej politike, tak nerozumiem, prečo to tak neplatí aj v inom spore medzi vládnym poslancom Dostálom (a teda mužom!) a detskou ombudsmankou Vierou Tomanovou (ženou!).

9. V tomto prípade z nejakého čudného dôvodu Dostálova kritika nie je útokom na svetové ženstvo. V prípade pani Tomanovej netreba zvádzať boj za ženy a mladé oddané liberálky nenosia pani Tomanovej kytičky pred úrad. To je cool, iba ak ide o Baťovú, Čaputovú alebo Tódovú. Len vtedy záleží na pohlaví.

10. Aké krásne je byť slovenským liberálom – nepotrebujete logiku, konzistentnosť a možno ani maturitu. Stačí vytiahnuť gender a je to. A Nicholsonová ešte zaútočí aj na Ľuboša Blahu, že ajhľa, aj on útočil na ženy a citujem – „nehľadal si rovnocenných súperov“.

11. Toto povie Nicholsonová. Prepáčte, madam, ale ja ženy považujem za plne rovnocenné ľudské bytosti s mužmi. Prestaňte ich urážať, ďakujem. Keď nemá pravdu muž, poviem mu to. Keď žena, poviem jej to. Lebo o tom je rovnosť.

12. Nie, milí priatelia, toto nie je spor o ženstvo, ani o slovenskú vedu. Toto je spor o Sputnik. Na jednej strane je liberálna kaviareň, ktorá nenávidí Rusko a preto chce zarezať ruskú vakcínu. Za každú cenu… A na druhej strane je zvyšok Slovenska.

13. Matovič najnovšie predstiera, že je na strane Ruska, ale keby to tak skutočne bolo, Sputnikom sa už dávno 6 týždňov na Slovensku očkuje. Pánko by nečakal na dovolenie nejakej úradníčky Baťovej či novinárov z liberálnych médií. Milý Igor – neverí ti už nikto. My chceme Sputnik, nie tvoje litánie.

14. Ja mám len jednu otázku: vládna koalícia je rozbitá na kolomaž. OĽaNO a SaS sa nenávidia a každý deň proti sebe útočia. O pár dní tu budú zase lietať Matovičove hejty na Sulíka, je to len otázka času.

15. Načo je toto dobré, povedzte? Nedokážu vládnuť a nevedia si to priznať. Táto vláda musí skončiť. Dajme šancu skutočným lídrom. Ubezpečujem vás, že keby na Slovensku vládol štátnik typu Roberta Fica, tak sa tu pred kamerami vládny líder nevadí s nejakou treťotriednou úradníčkou. Jednoducho vydá pokyn a so Sputnikom sa tu už druhý mesiac očkujeme.

Takto by to bolo. A takto to môže byť.

Jediná cesta k zdravému rozumu je – referendum a predčasné voľby.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne




Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *