Ľ. Blaha: OTVORENÝ LIST VEĽVYSLANCOVI RUSKEJ FEDERÁCIE

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážený pán veľvyslanec, ctení ruskí priatelia,

dovoľte, aby sme sa v mene slovenského národa ospravedlnili nášmu bratskému ruskému národu za zlo, ktoré pácha vláda Eduarda Hegera.

Vyhostenie troch ruských diplomatov vnímame ako hlúpe a agresívne gesto, ku ktorému slovenská vláda pristúpila na pokyn americkej ambasády.

Je smutné, že ani len západné veľmoci, ktorým slovenská vláda bez reptania slúži, nepristúpili k takémuto nepriateľskému kroku, no slovenská vláda sa takto bezprecedentne strápňuje – ako sa hovorí, Poturčenec horší od Turka.

Agresivita slovenskej vlády nereflektuje vôľu národa. Rusko je náš priateľ a väčšina Slovákov vníma Ruskú federáciu ako partnera a nie ako hrozbu.

Aktuálna pravicová vláda nereprezentuje záujmy slovenského národa a keďže celkom zjavne plní pokyny iných štátov, po nástupe novej slovenskej vlády bude musieť prebehnúť precízne vyšetrovanie takýchto nesuverénnych rozhodnutí vlády, ktoré nesú črty vlastizrady.

Dovoľte, aby sme vás ubezpečili, drahí ruskí priatelia, že Slováci nikdy nezabudnú na to, kto nás oslobodil od nemeckých nacistických okupantov v druhej svetovej vojne.

Ruský národ je hrdinský národ a my budeme navždy vďační za našu slobodu a za mier, ktorý ste nám priniesli.

Rovnako nikdy nezabudneme na to, že v čase, kedy sa Slovensko nevedelo dostať k vakcínam od západných spojencov, bola to Ruská federácia, ktorá ponúkla pomocnú ruku. Odpoveďou jej, žiaľ, bola len nenávisť a diletantizmus.

Plne chápeme, že ruský národ má právo cítiť sa dotknuto a sklamane z neférových a primitívnych krokov slovenskej vlády Eduarda Hegera.

Budeme robiť všetko preto, aby sme bojovali proti rusofóbii, ktorá sa šíri vo svete a na Slovensku. Odmietame všetky formy národnostnej neznášanlivosti voči ruskému národu, ktoré šíri vláda, prezidentka a liberálne médiá.

Takáto nenávistná hystéria voči ruskému národu tu naposledy bola v čase Adolfa Hitlera.

Hanbíme sa za slovenskú vládu, ktorá sa svojou nevraživosťou voči Rusku hlási k tejto odpudivej rasistickej tradícii európskej histórie.

Pevne veríme, že čo najskôr dôjde k zmene tejto vlády, ktorá je na Slovensku extrémne nepopulárna.

A zároveň veríme, že po tom, čo táto vláda amerických agentov skončí, nová vláda otvorí novú kapitolu našich priateľských slovensko-ruských vzťahov – tak, ako si to želá drvivá väčšina Slovákov.

S hlbokou úctou,

Ľuboš Blaha
poslanec Národnej rady Slovenskej republiky

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
15 thoughts on “Ľ. Blaha: OTVORENÝ LIST VEĽVYSLANCOVI RUSKEJ FEDERÁCIE

 • 22. apríla 2021 at 20:47
  Permalink

  Súhlasím s textom pána Blahu, dávam ruku a súhlas za 95 percent Slovákov!

  Reply
  • 22. apríla 2021 at 21:29
   Permalink

   Aj ja, tak ako väčšina SLOVÁKOV / určite je nás veľmi veľa / súhlasím s p.Blahom, nesúhlasím s našou americkou vládou.

   Reply
 • 22. apríla 2021 at 21:24
  Permalink

  pridal by som aj svoj podpis

  Reply
 • 22. apríla 2021 at 22:01
  Permalink

  Ano treba spisat spolocny list podpisat a poslat….Nechceme, aby nam vladol na Slovensku taky politicky odpad…Howgh…

  Reply
 • 22. apríla 2021 at 23:53
  Permalink

  „Barbari, ktorí teraz uvažujú o vojne, sú ochotní umŕtviť budúcnosť ľudstva, pretože to nie je ich budúcnosť“ – Iľja Grigorievič Erenburg.
  Vláda, ktorá sa označila za „slovenskú“, si uzurpovala právo hovoriť a konať v mene národa, ktorý je pre ňu ľahostajný a cudzí, inak by sa nemohla dopustiť toho, aby po Českej republike ako jediná z celej Európy zapálila druhú zápalku nad sudom dynamitu súčasnej vyhrotenej situácie. Rusi vedia, že ako slovania sme si boli vždy blízki a nimi aj zostaneme. Za takýto nepriateľský akt by mohla prísť odpoveď prerušenia diplomatických stykov zo strany Ruska, ale Ruská federácia to neurobí kvôli nám – obyvateľom Slovenska, aby sme pri návštevách Ruska boli chránení zastupiteľským orgánom v prípade pomoci alebo núdze. Je to šok, je to hanba, ale prežijeme. Poučili sme sa, že k volebným urnám treba pristúpiť zodpovedne a neuvrhnúť štát, v ktorom žijú naše deti, do vojnových útrap a smrteľného ohrozenia. Toto je náš záväzok voči slovenským aj ruským deťom, aby im do tváričiek z oblohy padali slnečné lúče a nie smrť z cudzích dronov.
  Odpoveď z ruskej strany príde podľa zaužívaných diplomatických zvyklostí, ale v prípade Slovenska to bude rovnako boľavé pre slovenské aj ruské srdcia – a tie naše musia byť v rámci protokolu potrestané, aj keď na tom ako blízky národ nenesieme vinu, lebo rozhodli za nás a bez nás. S touto vládou už niet o čom rokovať, pretože urobila to, čo ani jeden štát – išla proti vlastnému ľudu: Na nič sa ho nepýtala a v plnom rozsahu ho vo svojej spupnosti a povýšenosti ignorovala. Ten ľud je však nositeľom voličského práva. Bumerang sa vždy vracia k tomu, kto ho vyhodil.

  Reply
 • 23. apríla 2021 at 0:26
  Permalink

  Hmm, a všimol si vôbec niekto, že 22.4. je výročie narodenia Vladimira Iľjiča (22.4.1870)? No veľmi nie, ani ten Ľuboš Blaha, hoci má jeho bustu v kancelárii …

  Voľne parafrázujem a trochu aj modifikujem jeden nápis na jednom moste, ktorý si z detstva pamätám (bol zo ´68 roku a bol následne zatretý farbou…): „Lenin vstávaj, svet sa blázni!“

  Reply
 • 23. apríla 2021 at 0:46
  Permalink

  Ešte jedno krátke addendum: nedávno som čítal knihu Michael Ratner: Moving the Bar (My life as a radical lawyer). Kniha je o jednom mimoriadne významnom americkom právnikovi v oblasti ľudských práv, ktorý nedávno bohužiaľ zomrel (a nie na COVID). Angažoval sa v mnohých kauzách napr. zastupoval revolučné vlády Kuby a aj Nikaraguy v sporoch vedených v USA a zastupoval aj uväznených v Guantanáme v súvislosti s útokom na dvojičky (9/11).
  Tento advokát mal vo svojej obývacej izbe olejomaľbu portrétu V.I.Lenina a aj portrét Che Guevaru (pre detailistov str. 2, druhý odsek zhora, spomenutej knihy v anglickom origináli, prvé vydanie z roku 2021)

  Reply
 • 23. apríla 2021 at 7:51
  Permalink

  Možno by bolo vhodné zverejniť list s možnosťou podpisu. Aby sme ho mohli podpísať.

  Reply
 • 23. apríla 2021 at 7:52
  Permalink

  Súhlasím s obsahom otvoreného listu p. Blahu a hanbím sa za túto lokajskú vládu, aká tu nebola už veľmi dlho! Dúfam, že všetkých akože predstaviteľov Slovenska vezmeme za tieto kroky na zodpovednosť.

  Reply
 • 23. apríla 2021 at 8:19
  Permalink

  …a nech pošlú tých 2 preslávených agentov sem urobiť poriadok, napr. by mohli ostrihať dohola Hegera, Naďovi do jeho nevymáchanej papule napchať USA vlajku a Tchorčokovi na čelo vytetovať ЛЕНИН.
  Aj s prehliadkou pamätihodností nášho hl. mesta to stihnú na otočku a cestou na Schwechat si ešte nakúpia v Parndorfe ?

  Reply
  • 23. apríla 2021 at 10:40
   Permalink

   To neurobie, lebo kto sa s hovnom babre, hovnom smrdí …

   Reply
 • 23. apríla 2021 at 16:34
  Permalink

  Uznajte, že verejnoprávna a komerčné televízie vysielajú marast na ktorý sa nedá pozerať. A preto chlapci z Prahy prestali sledovať televíziu. Dookola si doma púšťajú Pata a Mata. A tak to potom dopadne. Myslia si, že všetci okolo nich sú Patovia a Matovia. Naviac zabudli, že v Rusku majú Vlka a Zajaca.
  Rovnako aj naši chlapci z kaviarenského pieskoviska si myslia, že sa hrajú o guličky na pieskovisku. Nemilo budú prekvapení na týždeň, keď prídu väčší chlapci a guličky im zoberú.

  Reply
 • 23. apríla 2021 at 19:06
  Permalink

  Súhlasím s obsahom listu pána Blahu.

  Reply
 • 24. apríla 2021 at 9:40
  Permalink

  Ospravdelnuj sa za seba ty opicak, nie sa narod. Drbnuty rusofil..Ako sa baran, cosi „vraj“ mydlil?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *