L. Kamenický: Matovič a Heger enormne zadlžili Slovensko

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Ladislav Kamenický: “MATOVIČ A HEGER ENORMNE ZADLŽILI SLOVENSKO A MUSIA TO NAPRAVIŤ! TÁTO VLÁDA TOHO NIE JE SCHOPNÁ, A PRETO POMÔŽU LEN PREDČASNÉ VOĽBY!”

SMER – sociálna demokracia počas svojich vlád znižoval deficit, nezamestnanosť a verejný dlh na spodný limit zákona o dlhovej brzde a zaslúžil sa o zdravé verejné financie. A v tomto budeme aj naďalej pokračovať.

Je potrebné uviesť, že vláda Igora Matoviča zadlžila Slovensko o 10 mld. € a v r. 2021 ide zvýšiť verejný dlh o ďalších 7 mld. €. Pritom priamu pomoc, ktorú vláda vyplatila v roku 2020, bola na úrovni len okolo 1,3 mld. €!

Matovičova vláda rozvrátila verejné financie, preto je jej priamou zodpovednosťou, aby to napravila. Koalícia disponuje ústavnou väčšinou a je to pevne v jej rukách. Je však jasné, že kritický stav verejných financií, spôsobený vládou I. Matoviča, bude sanovať až nasledovná vláda.

Keď strana SMER – SD v minulosti žiadala o úpravu hrubého dlhu na čistý dlh, čo malo pomôcť verejným financiám, predstavitelia terajšej vlády nás plne odignorovali, a teraz nás zrazu žiadajú o pomoc.

Cieľom strany SMER – SD je, aby táto chaotická a neschopná vláda skončila a v prípade, že ostane v platnosti aktuálny zákon o dlhovej brzde, vzhľadom na enormné zadlženie Slovenska, bude musieť koalícia po dvoch rokoch hlasovať o dôvere vlastnej vláde.

Jediným spôsobom, ako zabezpečiť zdravé verejné financie, je úspešné referendum a predčasné voľby.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *