Ľuboš Blaha: Matovič s Krajniakom a Sulíkom idú zničiť odbory – takto to robia iba fašisti

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Podpredseda SMER-SD Ľuboš Blaha v statuse a vo videu na sociálnej sieti sa vyjadril k likvidácii tripartity. Podľa Blahu ide o pomstu ministra Krajniaka, ktoré sa odmietli poddať pri vyjednávaní minimálnej mzdy.

Podľa Blahu vláda zneužíva núdzový stav, keď ľudia nemôžu ísť protestovať proti týmto antisociálnym opatreniam.

Facebook Ľuboš Blaha:

Neoliberálny prevrat. Matovič s Krajniakom a Sulíkom idú zničiť odbory a zrušiť tripartitu. Dnes som to na tlačovej besede povedal jasne – takto to robia iba fašisti.

1. Najskôr vyhlásia núdzový stav a zoberú ľuďom právo sa brániť. A potom si nasilu presadia zrušenie sociálneho štátu a zotročenie pracujúcich ľudí.

2. Do tripartity si presadia svoje malé odborové zväzy o niekoľkých tisíc členov, svoje krajniakovské satelity, ktoré im budú poslušne slúžiť. Svoje mravčeky, ktorými chcú udupať slona.

3. Krajniakove mravčeky vždy prehlasujú mohutnú Konfederáciu odborových zväzov, ktorá zastupuje milión pracujúcich ľudí – a Krajniak bude znižovať platy ľudí a ešte sa aj tváriť, že odbory sú na jeho strane.

4. Povedia, že to len tá KOZ stále vymýšľa, ale to je len taká drobnosť, veď tá zastupuje len nejakých 960 tisíc ľudí – to si nevšímajte. Takto to robia totality bežne. Toto je koniec sociálneho zmieru na Slovensku.

5. Keby dnešné zmeny v Zákonníku práce prijali bez zákazu vychádzania, v uliciach protestuje pol milióna štrajkujúcich ľudí. Ale oni si prijali núdzový stav, aby vďaka nemu mohli bez odporu zorganizovať neoliberálny prevrat v priamom prenose.

6. Ešte si presadili aj to, že seniori nebudú môcť pracovať, ak budú v dôchodkovom veku – toto je číra nenávisť voči staršej generácii, ktorej nielenže zobrali trinásty dôchodok, ale ešte im chcú zobrať aj možnosť si privyrobiť. To je číra nenávisť voči seniorom. Hanba!

7. Ako ľavičiari stojíme na strane tých slabších – na strane seniorov, na strane pracujúcich ľudí, na strane odborov. Toto je naša hlavná úloha – chrániť pracujúcich Slovákov pred neoliberálmi a mafiánmi.

8. Matovič s Krajniakom ženú Slovensko do občianskej vojny. Na tlačovke som to povedal na plné ústa. Zastavme ich, fašistov. No pasaran!

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


4 thoughts on “Ľuboš Blaha: Matovič s Krajniakom a Sulíkom idú zničiť odbory – takto to robia iba fašisti

 • 4. februára 2021 at 21:16
  Permalink

  Je tu niekto, kto by chcel založiť Komunistickú stranu ?

  …alebo ostaneme pindať na sieti…

  Reply
  • 4. februára 2021 at 21:57
   Permalink

   Z taktických dôvodov by možno bolo lepšie, keby sa tá organizácia nevolala komunistická strana.

   Reply
 • 4. februára 2021 at 21:54
  Permalink

  Veľmi správna otázka, nemusí to byť hneď strana, aspoň nejaký spolok komunistov na začiatok, ktorí vedia kto to je komunista (čiže proletár), a na začiatok aspoň vie kto je jeho nepriateľ a čo treba postupne robiť…

  Reply
  • 4. februára 2021 at 22:30
   Permalink

   Tak teda pre začiatok aspoň spolok, ako neoficiálna funkčná ( pozitívne kritická ) platforma , nefunkčnej politickej strany. :

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *