Ľuboš Blaha: Viete, kto nás ženie do vojny s Ruskom?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Foto: TASR – Jaroslav Novák

Viete, kto nás ženie do vojny s Ruskom? Stačí malá rekapitulácia a pochopíte všetko:

1. Joe Biden zložil sľub a stal sa americkým prezidentom 20. januára 2021. Tri dni predtým sa úplne nezmyselne vracia do Ruska korupčník Alexej Navaľnyj, ktorý je všeobecne považovaný za amerického agenta.

2. Navaľného v minulosti odsúdil súd za defraudáciu, čiže je samozrejmé, že pôjde do väzenia. Napriek tomu sa vracia, pretože niekto chystá zámienku pre zhoršenie vzťahov s Ruskom.

3. Medzitým sa spúšťa ďalšia rozbuška. Američania chystajú jedno z najväčších vojenských cvičení v blízkosti ruských hraníc – operácia má názov Defender Europe 2021.

4. Táto gigantická militaristická operácia zahŕňa desiatky tisíc vojakov NATO. Na „cvičenie“ je pozvaná aj Ukrajina a jej zástupca otvorene priznáva, že „vojenský akt na čele s USA sa bude pripravovať na ozbrojenú konfrontáciu s Ruskom“.

5. Ukrajinská armáda v tom istom období eskaluje situáciu na Donbase. V rozpore s Minskými dohodami vysiela do oblasti svoje tanky a pribúdajú ozbrojené strety.

6. Zomiera dokonca aj malé dieťa, svedkovia hovoria o ukrajinskej bombe, Ukrajinci najskôr smrť dieťaťa označujú za hoax, potom sa pod ťarchou dôkazov vyhovárajú, že dieťa zomrelo, lebo sa hralo so zbraňami.

7. Hej, hej, v Juhoslávii sa tiež takto deti „hrali“ s americkými bombami – chytali ich, keď padali z neba z amerických stíhačiek… A umierali v stovkách.

8. Biden ešte v januári 2021 volá Putinovi a dokola omieľa Navaľného a Ukrajinu. Onedlho nato Biden označí Putina za „vraha“ a odkáže, že Američania chystajú odvetu za to, že Rusi údajne intervenovali do amerických volieb.

9. Bidenova odveta sa medzitým stáva realitou. V Rusku sa organizujú demonštrácie za Navaľného, ktorý vo väzení až tak neskutočne trpí, že odtiaľ vypisuje rozcítené statusíky.

10. Nepamätám si, že by mohol z väzby písať statusy na internete Milan Lučanský, tomu zakázali aj obrázok od dcérky. To nevadilo. No pri Navaľnom treba po celom svete hromadne plakať a organizovať protesty.

11. V apríli sa pridáva nová rozbuška. České tajné služby si vymyslia príbeh o dvoch spektakulárnych ruských agentoch, ktorí vraj pred siedmymi rokmi nechali vybuchnúť muničný sklad vo Vrběticích. Dôkazy nie sú žiadne, ale rozpúta sa ďalšia mediálna hystéria proti Rusku.

12. Len pripomínam, že prípad z Vrbětíc už bol dávno vyšetrený a toto v roku 2014 povedal k prípadu sám český premiér Babiš.

13. Citujem premiéra Babiša: „Tá firma, ktorej tam vybuchli tie dva sklady, je veľmi kontroverzná. Tá firma vyviezla muníciu do Bulharska, kde to taktiež buchlo… Údajne večer pred prvým výbuchom navštívil ten sklad majiteľ firmy. Takejto firme nikdy nemalo ministerstvo obrany prenajať ten sklad.“

14. Vyzerá to na mafiánske praktiky pašerákov zbraní. Ale niekto to chce zvaliť na Rusov. Sedem rokov po výbuchu. Lebo je treba zámienku pre vojnu.

15. Biden potrebuje svoju „odvetu“. A kvôli tomu riešime nejaké Vrbětice, kvôli tomu drží hladovku Navaľnyj, kvôli tomu napína svaly ukrajinský prezident Zelenskyj, kvôli tomu sú desaťtisíce vojakov NATO pri ruských hraniciach.

16. Opakujem, celé to začalo nástupom nového amerického prezidenta Bidena, ktorý sa priamo vyhrážal ruskému prezidentovi Putinovi, že bude niesť následky.

17. A odvtedy sa v proamerických médiách v celej Európe šíri nekonečná protiruská propaganda a síce tu umierajú stovky ľudí denne na Covid, naši najbližší, naši rodičia a priatelia, ale my tu v médiách rituálne roníme slzy kvôli nejakému Navaľnému, ktorý nechce papať.

18. A riešime tu nejaký 7 rokov starý prípad, okolo ktorého si niekto vymyslel divokú konšpiračnú teóriu. Zase sa vyhosťujú ruskí diplomati, zase sa útočí na ruský národ. Lebo istý Mr. Biden potrebuje svoju vendetu.

19. Milí priatelia, stačí si zrekapitulovať udalosti. A pochopíte všetko. Hľadá sa zámienka na vojnu proti Rusku a slovenská vláda spolu s prezidentským palácom zohrávajú iba úlohu poslušných sekretárok, ktoré len administrujú americké pokyny.

20. Američania majú jediný problém: Slováci tej ich propagande neveria. A stoja na strane Rusov. A v Európe nikto nechce vojnu s Ruskom, ktoré zjavne celú hru prečítalo a je pripravené na tvrdý protiúder.

Vážený pán Biden, nechcem vám boriť sebavedomie, ale nie, nebudete viesť vojnu proti Rusku do posledného Slováka, ani do posledného Ukrajinca ani do posledného Európana. Na vaše klamstvá o Rusku niekto nie je zvedavý.

My chceme mier!

Zdroj: Facebook Ľuboša Blahu

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *