Matovič na pôde RSF zdôraznil boj za slobodu médií a kvalitnú žurnalistiku

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

  Paríž 3. februára (TASR) – Boj za slobodu médií by mal byť spojený s bojom za kvalitnú žurnalistiku, povedal v stredu premiér SR Igor Matovič na pôde medzinárodnej organizácie Reportéri bez hraníc. Jeho vyjadrenia sprostredkovalo na Facebooku hnutie OĽANO.


      „Sloboda spojená so zodpovednosťou vedie ku kvalitnej žurnalistike, ktorá môže chrániť demokratické zriadenie v jednotlivých štátoch,“ povedal. To je podľa neho dôležité najmä v dnešnej dobe, keď sociálne médiá často zaujímajú dominantnú úlohu v oblasti šírenia informácii.


      Matovič chcel podľa svojich slov z pozície premiéra utvrdiť riaditeľa RSF Christopha Deloira v tom, že cieľom vládnej koalície a vlády je na Slovensku vytvoriť „úplne slobodné prostredie na činnosť poctivých novinárov a žurnalistov“.


      „Za súčasnej situácie, za súčasných technologických zmien je žurnalistika skutočne vo veľkom nebezpečenstve,“ povedal Deloir.


      Európa podľa neho v tomto procese zohrá rozhodujúcu úlohu a Slovensko musí ísť príkladom. Pripomenul, že SR sa v súčasnosti nachádza na 33. mieste v rebríčku slobody tlače celého sveta.


      „Na Slovensku je na stole niekoľko zákonodarných iniciatív, ktoré majú za úlohu zlepšiť slobodu tlače, zlepšiť kvalitu mediálneho prostredia,“ povedal Deloir a dodal, že tieto iniciatívy naznačujú, že SR sa môže stať „modelom pre celú Európu“.


      Týmito zmenami sa však podľa neho musia posilniť niektoré aspekty ako napríklad ochrana novinárov, verejná mienka a atmosféra v spoločnosti i audiovizuálny zákon v prospech lepšieho fungovania redakčnej práce a finančnej nezávislosti redakcií.


      Riaditeľ RSF takisto zdôraznil aj potrebu ochrany zdrojov informácií novinárskej práce. „Tejto iniciatívy sa Slovensko zhostí a musí sa jej zhostiť aj na medzinárodnej úrovni, okrem iného aj na pôde Vyšehradskej štvorky (V4),“ dodal.


   ´

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
3 thoughts on “Matovič na pôde RSF zdôraznil boj za slobodu médií a kvalitnú žurnalistiku

 • 3. februára 2021 at 20:01
  Permalink

  AUTOKRAT Matovič hovorí o demokracii???
  Za poctivého novinára a žurnalistu bude považovaný kto? Monika Tódová?

  Reply
 • 3. februára 2021 at 20:52
  Permalink

  Tak toto je hodné Goebelsa. Ak nejde o celosvetové spiknutie, tak o čo ide?

  Reply
 • 4. februára 2021 at 12:45
  Permalink

  Obdivovateľ NSDAP sa prejavil naplno . Ak riaditeľ RSF dokázal prijatím Matoviča , že je to s kvalitnou žurnalistikou naozaj zlé .

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *