Michal Albert: Predvolebná bilancia „zabudnutých“ citátov Kisku, Sulíka a Trubana

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ars inveniendi alebo umenie objavovať, volič často nadobudne pozorným počúvaním. Kto a kedy to hovorí? Descartovo Cogito, ergo sum (Myslím, teda som) môže pomáhať voličom práve pri pohľade na výroky politikov, ktoré pred publikovaním zrejme neprešli pozorným okom marketérov. Nejde len o nič nehovoriace prerieknutia, ale často o podvedomé odhalenie skutočných zámerov.

Nastavili sme politikom zrkadlo v podobe ich vlastných výrokov. Práve v nich sú – na rozdiel od volebných programov, často úprimnejší a čitateľnejší. Napokon pri nich platí aj ďalšie latinské porekadlo Brevis esse latoro obscurus fio (Keď sa snažím byť stručný, som nezrozumiteľný), čím sa politici niekedy aj nechtiac prezradia.

Andrej Kiska, Za ľudí

Exprezident už nie je neznámou tvárou, akou bol v čase kandidatúry na prezidenta a ľudia ho volili aj ako protest proti Ficovi.
„Dokonca som sa na konci štúdia skúšal dostať do komunistickej strany. Skutočne som si myslel, že keď chcem zmeniť spoločnosť, tak tam musím byť. Možno bol pre mňa príkladom môj otec, ktorý mi bol v živote veľkým vzorom, a bol aj komunistom.“
„Nebudem zakladať politickú stranu, nebudem kandidovať do parlamentu a, pravdaže, vôbec neuvažujem o funkcii premiéra.“
„Moja osobná ambícia je prevziať moc.“

Richard Sulík, Sloboda a Solidarita

JBM na alianciu za RDN – tričko s takýmto nápisom mal oblečené Richard Sulík. Aj to svedčí o hodnotovom nastavení človeka, ktorý niekoľkokrát raňajkoval s Marianom Kočnerom, no farizejsky ďalej pôsobí v politike. Na niekoho iného, kto by takéto raňajky absolvoval, by Sulík dávno kričal, aby odstúpil. „Áno, poznám pána Kočnera niekoľko rokov. Skontaktoval nás Ján Počiatek, keď som robil poradcu. Niekoľkokrát som sa s pánom Kočnerom stretol, lebo bol pre mňa zdrojom informácií z prostrediampolitiky.“

Michal Truban, Progresívne Slovensko

Truban sa preslávil najmä „vedeckou“ prednáškou mladistvým, na ktorej de facto propagoval užívanie drog. To mu napokon spočítali už aj jeho priaznivci, keď po tejto afére začal „Čaputová efekt“ slabnúť a v súčasnosti je PS/Spolu tesne nad hranicou zvolenia do parlamentu.
„A vďaka mojej dlhodobej práci a skúsenostiam som na to prišiel. Existuje. Áno, sú to drogy. Je to chľast. Je to napríklad marihuana. Je to kokaín, LSD, to tu nemám pre istotu. Tieto drogy sú úplne super softvéry, ktoré nám hackujú, ohlupujú náš mozog, a vďaka nim sa stávame úspešní v určitom odbore.“

Celá verzia článku v novom čísle Z&V

PhDr. Michal Albert, PhD.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne




7 thoughts on “Michal Albert: Predvolebná bilancia „zabudnutých“ citátov Kisku, Sulíka a Trubana

  • 26. februára 2020 at 16:51
    Permalink

    A toto ste čítali?
    Za Kisku sa postavili akože osobnosti.
    Osobnosti?
    OSOBNOSŤ musí mať okrem profesionálneho rozmeru ešte druhý/podstatnejší/ rozmer: MRAVNÝ!!!
    Podporovať nemorálneho je nemorálne!!!
    Takže aké osobnosti?

    Morálka je viac než vzdelanosť!
    Doktor Mengele, Anjel smrti mal vedomosti dosť.

    P.S. Keby unikli také videá o Ficovi!!!

    Reply
  • 29. februára 2020 at 12:02
    Permalink

    Odvolené! SRDCE je VĽAVO!!!
    A môžem spokojne zomrieť.

    Reply
  • 1. marca 2020 at 7:13
    Permalink

    No, odvolili! LOĎ BLÁZNOV!

    Reply
    • 1. marca 2020 at 9:21
      Permalink

      PREČO SI, PREBOHA, CHUDOBNÍ ĽUDIA VOLIA MILIONÁROV?

      Tak takhle, paní Slavomíro, se správně ptá poslanec SMERu Dr. L. Blaha. Následující Blahova slova jsou podle mého doslova svatá, mluví mi z duše. Nemohl jsem proto jinak, zveřejnil jsem je na našem stranickém webu:

      https://www.nasrestart.cz/ocima-radikalni-opozice/1174-ubos-blaha-zastavime-ich

      Co dodat. U nás, v Česku, si národ zvolil dolar. miliardáře A. Babiše, u vás, na Slovensku, lid usoudil obdobně, tedy, přesně v duchu Blahových slov. Nemám co dodat. Jedno ale přece jen. V Rusku jistý akademik Jurij Ryžov nedlouho před svou smrtí v r. 2017 prohlásil, že nastává všeobecný soumrak lidských dějin. Doslova to nazval DOBOU TEMNA.

      P.S.
      Největší voj. cvičení NATO za poslední čtvrtstoletí DEFENDER 2020 brzy začne, bude show, jaké Evropa po Velkém třesku socialismu ještě neviděla, rovnou u ruských hranic, v Polsku a v Pobaltí. Již nyní se valí na cvičiště tisíce amer. tanků a desetitisíce po zuby ozbroj. amer. a ostatních vojáků NATO. A budou řinčet u ruské hranice zrovna v době, kdy si Rusko připomene 75. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce nad německým fašismem s 27 milióny svých obětí. A s vojsky NATO, v čele s USA, budou cvičit válku s Ruskem i bratři ve zbrani Češi a Slováci. Bravo! Jen tak dále, vzhůru do Doby Temna!

      TOTO VŠECKO SE VALÍ NA HRANICI S RUSKEM:

      Reply
      • 1. marca 2020 at 10:35
        Permalink

        Ja prekvapená nie som, čakala som výhru ultrapravice; na Slovensku sú totiž nejakí ľavičiari/ múdri, vzdelaní, odvážni/, no chýba ľavicový volič. To, čo sa u nás stalo, nie je prehra ľavice, je to prehra slovenských voličov.
        Peniaze Slovákov nabudili! Z holubičieho národa, ktorý ospevovali štúrovci sa stali dravci; odporní egoisti, individualisti; povrchní bezduchí konzumenti.
        Matovič sa rozsypával a zrazu bum-bác — 25%. Zázrak ako Čaputová.
        V podstate nevyhral Matovič, ale tí, ktorí stoja za ním! Matovič je len figúrka; bol to ťah Matovičom a MATovič je pre Slovensko mat. Spolu s partičkou Za ľudí, SaS, Sme rodina to tu roztočia. To bude „zmena“. Slováci sa majú na čo tešiť. Hlavne tí obyčajní ľudia, ktorí sadli na lep. Vhodné video! Presne to nás čaká! Militaristi si už brúsia pazúry.
        P.S. A zle som sa vyjadrila, pán Vašek! Nie LOĎ BLÁZNOV, ale TITANIC!!!

        Reply
        • 1. marca 2020 at 11:47
          Permalink

          To že hocijaká strana vystrelí z takmer 5% na 25% za 4 mesiace , pričom volebná účasť sa zvýši „len“ o 5% znamená, že tu máme nové javy, ktoré ( aspoň my voliči ) ešte nevieme presne popísať.

          Týkajú sa vplyvu internetu a hlavne a/sociálnych sietí, na vytváraní kolektívneho podvedomia, vedomia a názoru a následného stádovitého správania ( nekritický obdiv, nesúhlas vystupňovaný na nadmernú nenávisť, názorové bublinky, … ) – pretože presne toto sa stalo – formovaním verejnej mienky „prieskumami“ tak, aby vytvorili takéto správanie a nasmerovali voličov do náruče jednej strany. Pýtam sa teda, či tieto javy sú už vedecky spracované, a či sa s nimi pracuje v pozadí politického boja na tvarovaní mienky a správania verejnosti ?

          Každopádne -vyzerá to tak, že aj ten „mladý, vzdelaný, uvážlivý, mestský“ pravicový volič podľahol týmto javom. Snáď – život ich naučí….

          Reply
          • 1. marca 2020 at 12:59
            Permalink

            ANI VZDĚLÁNÍ S AKAD. TITULY VE VOLBÁCH
            NEHRAJE NAPROSTO ŽÁDNOU ROLI, SCHÁZÍ-LI KRIT. MYŠLENÍ

            Martine, stačila cílená psycholog. akce pod názvem koronavirus (název je odvozen od sluneční koróny), aby se sesypala celá socialistická Čína jako domek z karet. A před volbami cílená propaganda na Slovensku nebyla jiná. Stačilo dřístat z TV obrazovky naprosté kraviny, aby zvítězilo naprosté hovado s tvarohem v hlavě, ale s milióny peněz v bance. Ačkoli by stačilo vědět tohle (hodí se i na volby, nejen na Slovensku):

            https://www.nasrestart.cz/ocima-radikalni-opozice/1169-drazi-muzi-mile-zeny-neblbnete

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *