MPRV: J. Jánoš bol vymenovaný za šéfa PPA iba do ukončenia výberového konania

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 18. decembra (TASR) – Jaroslav Jánoš bol vymenovaný do funkcie generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) iba na určitý čas – do ukončenia výberového konania, ktoré sa uskutoční v druhej polovici januára 2021. Uviedla to pre TASR Anežka Šrojta Hrdá, hovorkyňa Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR v reakcii na vyjadrenia mimoparlamentnej strany Hlas-SD.

Šrojta Hrdá avizovala, že nového generálneho riaditeľa bude vyberať odborná komisia, ktorej členovia budú dopredu zverejnení. Výber kandidátov bude môcť verejnosť sledovať prostredníctvom online prenosu.

Pripomenula, že MPRV SR informovalo verejnosť o novom dočasnom generálnom riaditeľovi PPA Jánošovi, ktorý je zamestnancom PPA, na konci novembra.

Strana Hlas – sociálna demokracia žiada okamžité odvolanie šéfa PPA Jaroslava Jánoša. Informovala o tom hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková. Upozornila, že svojho poradcu Jánoša minister pôdohospodárstva Ján Mičovský (OĽANO) vymenoval za generálneho riaditeľa PPA bez výberového konania. Jánoš nielen že nespĺňa žiadne kritériá, ktoré agrorezort vyžaduje od šéfa PPA v rámci výberového konania, ale je aj vo vážnom konflikte záujmov, keďže jeho firma je poberateľom poľnohospodárskych priamych platieb, dodala hovorkyňa.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Len vďaka Vašej podpore dokážeme robiť kvalitnú a nezávislú žurnalistiku

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom