MŠVVaŠ: Vytvára projekt na zriadenie materských škôl v priestoroch vysokých škôl

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 10. decembra (TASR) – Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR vytvára projekt na zriadenie materských škôl v priestoroch vysokých škôl. Tie by mali slúžiť prioritne pre deti zamestnancov a študentov. TASR o tom informoval odbor komunikácie rezortu školstva.

„Veľmi ma teší, že aj takýmto spôsobom pomôžeme zvýšiť kapacity v materských školách. Je to aj prvý krok k vytváraniu vysokoškolských komunít s komplexnými službami, ktoré umožnia mladým rodinám pracovať či zvyšovať si vzdelanie,“ uviedol šéf rezortu školstva Branislav Gröhling (SaS). Ministerstvo by malo ešte tento rok vyčleniť na projekt podpory vzniku materských škôl jeden milión eur, ktoré poskytne vysokým školám.

Vytvorením materských škôl chce rezort školstva pomôcť zosúladeniu rodinného a pracovného života na vysokých školách. Tento krok je podľa ministra súčasťou plánu skvalitňovania vysokoškolského prostredia.

MŠVVaŠ plánuje cielene podporiť vysoké školy s kvalitnou výskumnou činnosťou zavedením výkonnostných zmlúv. Tie majú byť naviazané na splnenie konkrétnych kritérií kvality.

Mal by sa zmeniť aj systém obsadzovania miest docentov a profesorov. „Po novom nebudú tieto miesta naviazané na získanie titulu, ale na výkon a výsledky zamestnanca, ako je to aj v zahraničí,“ spresnilo ministerstvo.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *