Naď verí, že predlženie núdzové stavu bolo v poriadku (aktualizované o vyjadrenie Remišovej a Mičovského)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 31. marca (TASR) – Vzhľadom na to, že nový kabinet ešte nie je vymenovaný, predpokladané body stredajšieho programu vlády boli vypustené. Pred rokovaním vlády, ktorá je v demisii, to vysvetlil minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO). „Podľa mojich informácií by sme sa mali zaoberať len jedným bodom – núdzovým stavom a závermi pandemickej komisie. Vláda by mala byť vymenovaná zajtra, preto sme tie štandardné body dnes vypustili,“ vysvetlil.

Vyjadril sa aj k očakávanému verdiktu Ústavného súdu v prípade núdzového stavu. Naď verí, že verdikt potvrdí opodstatnenosť prijatia núdzového stavu z dôvodu ochrany zdravia a života. „Verím, že to bolo všetko v súlade s ústavou. Možno nám súd dá nejaké usmernenia smerom do podobných situácií v budúcnosti,“ povedal Naď. Poukázal aj na to, že núdzový stav prijímali aj iné krajiny.

Podpredsedníčka vlády a ministerka pre informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí) k stanovisku Generálnej prokuratúry (GP) SR uviedla, že rezort spravodlivosti k tomu posielal vyjadrenie. Poznamenala, že časť pripomienok GP SR bola viac politického ako právneho charakteru. Podľa nej by sa GP SR nemala vyjadrovať k politickým alebo epidemiologickým argumentom. „Rozhodnutie Ústavného súdu budeme plne rešpektovať,“ povedala. Poukázala na to, že je pripravený aj plán B.

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽANO) je presvedčený, že núdzový stav je ešte potrebný. „Som presvedčený, že treba robiť všetky potrebné kroky dopredu, dovidieť za roh a povedať, že ľudské životy sú to najdôležitejšie, čo musí vláda chrániť,“ povedal. Pri núdzovom stave je podľa Remišovej vždy potrebné očakávať riadne odôvodnenie, epidemiologické zdôvodnenie situácie, prečo je potrebné núdzový stav ešte prijať a predlžovať. „Verím, že sa podmienky natoľko zlepšia a zlepšujú, že to bude naposledy,“ povedala pred stredajším rokovaním vlády. Dúfa, že núdzový stav už nebude potrebné predlžovať.

Pri zabezpečení poriadku a monitoringu dodržiavania pravidiel ostáva podľa jeho slov v nasadení stále približne 3000 vojakov. „Nič špeciálne k Veľkej noci sme neprijali, štandardne ten mandát funguje, v prípade potreby je počet možno zvýšiť,“ dodal.

Vyzval ľudí, aby sa počas sviatkov zdržiavali doma, zbytočne necestovali a znížením mobility prispeli k ďalšiemu poklesu šírenia vírusu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “Naď verí, že predlženie núdzové stavu bolo v poriadku (aktualizované o vyjadrenie Remišovej a Mičovského)

 • 31. marca 2021 at 12:53
  Permalink

  Stále sa vyjadrujú Naď,Heger, Matovič,Remišová atď., že im ide o životy ľudí a preto je núdzový stav nutný. A ja sa pýtam prečo toľko ľudí zomiera, keď im ide o zdravie ľudí? Myslím si že sa boja pozostalých,lebo sú zodpovedný za smrť mnoho ľudí na Slovensku. Aj našu mamu zabila táto vláda. Nebola jej poskytnutá adekvátna zdravotná starostlivosť. Aj kamarátov svokor prišiel na operáciu zdravý a po operácii dostal v Trenčíne v nemocnici kovid a zomrel. Pýtam sa ako je to možné, keď im ide o ľudí? Preto je núdzový stav stále nutný,lebo sa boja reakcie pozostalých,aby neišli do ulíc.

  Reply
 • 31. marca 2021 at 13:03
  Permalink

  Už aby prebehlo referendum. Musíme týchto vrahov zastaviť. Úplne zrujnujú túto republiku. Celý svet sa nám bude smiať a za to môže aj prezidentka Čaputová ak toho blázna vymenuje za ministra financií. On patrí do basy a nie na ministerstvo aj s Remišovou, Kolárom, Naďom, Krajčím atď.

  Reply
 • 31. marca 2021 at 15:36
  Permalink

  Testorátor sa ospravedlní a na záver slzičky a pesnička „ …srdce nehasnou…“
  Neskutočné!
  Aj srdce Lučanského vyhaslo; srdce Jankovskej, Gašpara… hasne; aj srdce dievčatka, ktoré vyskočilo z okna/a koľko takých nešťastníkov je?/; aj srdcia takmer 10 000 ľudí zhasli; aj srdcia tých, ktorým nebola poskytnutá adekvátna zdravotná pomoc/ako píše Pavel/; aj srdcia tých, ktorí prišli o prácu; aj srdcia tých, ktorým rozdupal šťastie; aj, aj, aj…A Testorátor sa iba ospravedlní za chyby a takmer ho vyhlásia za svätého. Keď zomrel generál Lučanský, Testorátor povedal:“Treba dať za tým bodku!“
  Ja mu nikdy neodpustím!!! Ani jeho kompánii! Nikdy!!!
  Každú ľudskú chybu možno prepáčiť, iba NEĽUDSKOSŤ nie./Whitman/

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *