NAKA obvinila exministra hospodárstva Petra Ž. za prečin podplácania

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 17. decembra (TASR) – Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vzniesol obvinenie voči exministrovi hospodárstva Petrovi Ž. za prečin podplácania. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti. Na obvinenie upozornil portál Aktuality.sk.

V prípade dokázania viny mu podľa príslušného paragrafu Trestného zákona hrozí trest odňatia slobody na dva až päť rokov.

Peter Ž. je v súčasnosti poslancom Národnej rady (NR) SR a pôsobí v mimoparlamentnej strane Hlas-SD. Medializované podozrenia z podplácania na začiatku decembra odmietol. Uviedol, že nikdy neovplyvňoval žiadne vyšetrovanie vo svoj prospech ani v prospech príbuzných.

Obvinený Bernard S. mal podľa medializovaných informácií vypovedať, že v minulosti zobral od podnikateľa Norberta B. úplatok 50.000 eur za to, aby NAKA nevyšetrovala obvinenie z karuselového podvodu príbuzného Petra Ž. Vybavovať to mal vtedajší minister hospodárstva.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *