Nemali by sme ľudí miasť, hovorí o možnom skoršom termíne lockdownu R. Sulík

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 16. decembra (TASR) – Okrem avizovaného lockdownu od 21. decembra je v hre aj skorší začiatok výrazného sprísnenia obmedzení. Pred stredajším rokovaním kabinetu to pripustil podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS). „Bude o tom diskusia, ja som za to, aby sme nemiatli verejnosť,“ povedal.

V tejto súvislosti pripomenul, že s návrhom výrazného obmedzenia mobility od 21. decembra prišiel ústredný krízový štáb a stotožnila sa s tým aj väčšina ministrov na pondelkovom (14. 12.) rokovaní vlády. „Ak by sme prijali skorší termín, zasa všetkých ľudí vyženieme do obchodov… Je to na diskusiu,“ upozornil vicepremiér.

Potvrdil, že sa bude rokovať aj o balíku výnimiek zo zákazu vychádzania, hovoriť o nich však nechcel. „Teraz to naozaj nemá zmysel, keď to budeme schvaľovať,“ ozrejmil. Naznačil, že ide približne o 15 výnimiek.

„Áno, je tam aj cestovanie medzi okresmi, to by malo byť v poriadku. Takisto aj tzv. bubliny, teda to, aby sa ľudia združovali v malých skupinkách príbuzných či priateľov,“ uviedol.

Vyjadril sa aj k tomu, či by nemal byť v karanténe, keďže v nedeľu (13. 12.) diskutoval s lídrom Hlasu Petrom Pellegrinim, ktorý oznámil, že má nový koronavírus. „Boli sme od seba neustále v odstupe, mal som rúško, v podstate každý deň chodím na testy a všetky boli negatívne. A teraz je na programe dôležité rokovanie vlády,“ argumentoval Sulík, prečo neostal v domácej izolácii.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *