Nemecko: Minister zdravotníctva Spahn odmietol zaviesť povinné očkovanie

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Berlín 13. januára (TASR) – Nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn v stredu opätovne odmietol zaviesť povinné očkovanie proti koronavírusu SARS-CoV-2, informovala agentúra DPA.

Spahn podľa svojich vyjadrení nemeckému parlamentu (Bundestag) sľúbil, že „počas tejto pandémie povinné očkovanie nebude“. Vláda sa podľa neho namiesto toho sústredí na informačné kampane s cieľom budovať dôveru.

Bavorský krajinský premiér Markus Söder v utorok navrhol, aby bolo očkovanie povinné pre pracovníkov v oblasti opatrovateľstva.

Spahn povedal, že títo pracovníci vykonávajú v rámci krízy jedno z najnáročnejších povolaní a zaslúžia si úctivé zaobchádzanie.

Spahn v prvých týždňoch roka 2021 čelí kritike zo strany opozície i koaličnej Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SDP) v súvislosti s nedostatočným množstvom objednaných vakcín a ich pomalou distribúciou, píše DPA.

Minister zdravotníctva upozornil, že výrobcovia vakcín sa snažia vyhovieť požiadavkám dopytu, a vyjadril podporu Európskej komisii, ktorá riadi prerozdeľovanie vakcín do všetkých 27 členských krajín EÚ.

Nemecko prvé dávky vakcíny proti COVID-19 podalo už 688.782 ľuďom, píše DPA s odvolaním sa na utorkové údaje Inštitútu Roberta Kocha (RKI). Nemecko v súčasnosti používa dve vakcíny, jednu vyvinutú spoločnosťami BioNTech a Pfizer a druhú od americkej spoločnosti Moderna. Z oboch je potrebné podať dve dávky.

Zdravotnícke úrady v krajine posledných 24 hodín nahlásili 19.600 nových prípadov nákazy a 1060 úmrtí v spojitosti s ochorením COVID-19. V Nemecku od začiatku pandémie zaznamenali už viac ako 1,9 milióna prípadov koronavírusovej infekcie a 42.637 obetí.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *