Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


V BERLÍNE PROTESTOVALI PROTI ZBROJENIU A VÝDAVKOM NA OBRANU

 Berlín 5. decembra (TASR) – Niekoľko stoviek ľudí vytvorilo v sobotu ľudskú reťaz pred budovou nemeckého parlamentu v Berlíne, aby vyjadrili nespokojnosť s rastúcimi výdavkami na zbrojenie. Informovala o tom agentúra DPA.
      Zhromaždenie organizovali odbory, spoločenské a ľudskoprávne organizácie pod heslom „Mier namiesto zbrojenia“.
      Organizátori uvádzajú, že na proteste sa zúčastnilo približne 500 ľudí. Polícia uvádza maximálne 350. Zhromaždenia sa mali konať aj v ďalších nemeckých mestách.
      Nemecká vláda sa chystá schváliť návrh rozpočtu na najbližšie dva roky, ktorý zahŕňa rozsiahle výdavky na zbrojenie, píše DPA.
      Šéf odborovej organizácie DGB Reiner Hoffman povedal, že DGB protestuje proti zbrojeniu a proti dvojpercentnej rozpočtovej hranici výdavkov na obranu členských krajín NATO.
      „Musíme prerušiť špirálu zbrojenia,“ povedal a dodal, že „ozbrojené konflikty neriešia žiadne problémy“.
      USA kritizujú Nemecko v súvislosti s nedostatočnými výdavkami na obranu v rámci NATO, pripomína DPA.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *