Nemecko: Strana AfD vo volebnej kampani vyzýva na návrat k normálu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Drážďany 10. apríla (TASR) – Do septembrových parlamentných volieb pôjde strana Alternatíva pre Nemecko (AfD) s heslom požadujúcim, aby sa život v krajine vrátil do normálu. Ako v piatok večer v Drážďanoch uviedol predseda AfD Jörg Meuthen, výzva nesúvisí len s požiadavkou zrušenia aktuálnych opatrení proti pandémii koronavírusu.


      „Toto je kampaň, za ktorú sa môže postaviť celá strana,“ zdôraznil podľa agentúry DPA Meuthen narážajúc na rozličné prúdy v rámci AfD. Ako povedal, v uliciach často počuje ľudí hovoriť „Toto už nie je normálne“.


      Ako príklady údajnej „nenormálnosti“ menoval záporné úrokové sadzby, neštandardné používanie rodov v nemeckom jazyku, klanovú kriminalitu či vyučovanie sexuálnej výchovy pre veľmi malé deti.


      „Sme stranou strednej triedy a tiež stranou remeselníkov,“ dodal spolupredseda populistickej AfD Tino Chrupalla.


      Meuthen odmietol obvinenia, že by AfD bola stranou popieračov koronavírusu.
vyhlásil. Hoci jeho strana niektoré epidemiologické reštrikcie podporuje, mnohé z nich sú podľa jeho slov neprimerané.


      Chrupalla uviedol, že vláda občanom Nemecka napríklad nezdôvodnila, prečo do niektorých obchodov potrebujú negatívny test na koronavírus, a do iných nie.


      V sobotu sa začne dvojdňový zjazd AfD, na ktorom má približne 600 delegátov schváliť program pre voľby do Spolkového snemu, ktoré sa uskutočnia 26. septembra 2021.


      Do volieb pôjde strana s heslom: „Nemecko. Ale normálne.“

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Nemecko: Strana AfD vo volebnej kampani vyzýva na návrat k normálu

  • 10. apríla 2021 at 12:14
    Permalink

    ADF je krajne pravicová strana a bola takou vždy. Len by som rada pripomenula tento fakt.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *