Neschopný Matovič sa v Moskve predviedol. Rusi chcú Sputnik V späť!

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Moskva/Bratislava 8. apríla (TASR) – Ruský fond priamych investícií (RFPI) požiadal slovenskú vládu o vrátenie dodávky vakcíny Sputnik V. V oznámení zverejnenom na oficiálnom účte RFPI na sociálnej sieti Twitter sa píše, že sa tak stalo pre porušenie zmluvy.


      „RFPI (…) poslal 6. apríla 2021 list, v ktorom žiada (vládu SR) o vrátenie vakcíny z dôvodu opakovaného porušenia zmluvy,“ uvádza sa v tvíte, z ktorého citovala agentúra RIA Novosti. Vrátená vakcína bude podľa RFPI použitá v iných krajinách.


      RFPI vo svojom stanovisku podľa agentúry TASS uvádza, že slovenský Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) v rozpore s existujúcou zmluvou zabezpečil testovanie Sputnika V v laboratóriu, ktoré nie je súčasťou siete oficiálnych laboratórií EÚ na kontrolu liečiv.


      TASS pritom uvádza, že RFPI požiadal slovenskú vládu o zaslanie vakcíny do laboratória certifikovaného EÚ.


      RFPI vo svojom stanovisku deklaruje, že „všetky dávky Sputnika V sú rovnako kvalitné a prechádzajú prísnou kontrolou kvality v Gamalejovom inštitúte“. Kvalitu Sputnika V podľa RFPI potvrdili regulačné orgány z 59 krajín sveta.


      Výkonný riaditeľ RFPI Kirill Dmitrijev absolvoval vo štvrtok v Moskve stretnutie s ministrom financií SR Igorom Matovičom.


      Na oficiálnom twitterovom konte ruskej vakcíny @sputnikvaccine sa píše, že RFPI „je naďalej odhodlaný pomôcť Slovákom zaočkovať sa vakcínou Sputnik V.“


      Cieľom pracovného stretnutia bolo doriešenie technických záležitostí súvisiacich s realizáciou dodávok tejto vakcíny na Slovensko, ozrejmilo ministerstvo financií SR. O výsledku pracovnej cesty má Matovič informovať v piatok (9.4.) dopoludnia.


      Slovenský Štátny ústav pre kontrolu liečiv vo štvrtok oznámil, že výrobca Sputnika V mu nedodal približne 80 percent dát nevyhnutných na jeho zhodnotenie. Ako informovala jeho šéfka Zuzana Baťová, nedostatok a nekonzistentnosť údajov neumožnili prijatie záveru o pomere prínosov a rizík vakcíny.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Neschopný Matovič sa v Moskve predviedol. Rusi chcú Sputnik V späť!

 • 8. apríla 2021 at 19:05
  Permalink

  Prosím Vás kto toho tupého Vantaima, Nextajma pustil zase do zahraničia ? Veď keď normálny Slovák
  ide do zahraničia, tak sa potom hambí priznať, že je zo Slovenska. Dosť už narobil hamby. Vytvorte mu koridor medzi Trnavou a Osterreich-Ungarn Dorfe, ktorá chce mať národný cintorín a inde už nach nesmrdí.

  Reply
  • 9. apríla 2021 at 20:20
   Permalink

   Netárajte. Matovič vybavil Sputnik. Nemôže za to, že Remišová, Baťová a spol. slúžia Washingtonu a farma-firmám.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *