Novým viceprezidentom EIB sa stal Belgičan Kris Peeters

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Brusel/Luxemburg 12. januára (TASR) – Belgický europoslanec, bývalý flámsky premiér a bývalý podpredseda belgickej federálnej vlády zodpovedný za hospodárstvo a zamestnanosť Kris Peeters bol v utorok vymenovaný za nového viceprezidenta Európskej investičnej banky (EIB).

Investičná banka EÚ v správe pre médiá uviedla, že Peeters sa stal viceprezidentom v riadiacom výbore EIB, kde zastupuje krajiny Beneluxu (Belgicko, Holandsko, Luxembursko) a bude dohliadať na agendu mobility, bezpečnosti a obrany i na investičné operácie v krajinách juhovýchodnej Ázie (ASEAN).

Rada guvernérov EIB vymenovala belgického kresťansko-demokratického politika do tejto funkcie na návrh vlády Belgického kráľovstva a so súhlasom Luxemburského veľkovojvodstva a Holandského kráľovstva.

„Som poctený, že môžem vstúpiť do Európskej investičnej banky, najmä v okamihu, keď banka urýchľuje nasadenie svojich snáh v oblasti zmierňovania klimatických zmien,“ uviedol Peeters a vyjadril nádej, že táto angažovanosť tu aj naďalej zostane a EIB bude zároveň aj „klimatickou bankou“ EÚ. Okrem jemu pridelenej agendy chce účinne pomáhať aj pri ekonomickom ozdravovaní Európy po koronakríze.

Riadiaci výbor EIB je stálym výkonným orgánom banky – skladá sa z prezidenta a ôsmich viceprezidentov. Členov riadiaceho výboru menuje Rada guvernérov, ktorú vytvárajú ministri hospodárstva a financií 27 členských štátov EÚ. Riadiaci výbor kolektívne dohliada na každodenný chod EIB, ako aj na prípravu a vykonávanie rozhodnutí predstavenstva, najmä pokiaľ ide o poskytovanie pôžičiek a úverové operácie.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *