NRSR: Do rozpravy k štátnemu rozpočtu sa písomne prihlásilo 11 poslancov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 2. decembra (TASR) – Do rozpravy k návrhu štátneho rozpočtu na rok 2021 sa písomne prihlásilo 11 poslancov. Následne budú mať možnosť prihlásiť sa ešte aj ústne. Podpredseda Národnej rady (NR) SR Gábor Grendel (OĽANO) ohlásil, že plénum bude pokračovať v rokovaní o rozpočte po mimoriadnej schôdzi, ktorá sa začína o 14. hodine.

V pléne by mal vystúpiť za poslanecký klub ĽSNS Martin Beluský, za poslanecký klub SaS Marián Viskupič a za poslanecký klub Smer-SD Ladislav Kamenický. Ďalej sa do rozpravy prihlásili poslanci Ľuboš Blaha, Dušan Jarjabek (obaja Smer-SD), Ľubica Laššáková (nezaradená), Tomáš Lehotský (Za ľudí), Ľubomír Petrák (Smer-SD), Róbert Puci, Richard Raši a Erik Tomáš (všetci traja nezaradení).

Z návrhu rozpočtu verejnej správy na nasledujúce tri roky vyplýva, že deficit verejných financií by mal v budúcom roku dosiahnuť 7,44 % hrubého domáceho produktu (HDP). Mal by tak klesnúť z tohtoročných odhadovaných 9,68 % HDP. Hrubý verejný dlh sa má v budúcom roku vyšplhať na 65 % HDP. Vláda schválila návrh rozpočtu 14. októbra, ešte ho však musí schváliť parlament.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *