NRSR: J. Šeliga chce, aby sa do voľby šéfa ÚŠP hlásili aj ľudia mimo prokuratúry

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 11. decembra (TASR) – Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) chce, aby sa do voľby špeciálneho prokurátora hlásili aj ľudia mimo prostredia prokuratúry. Uviedol to pre TASR s tým, že vyzýva všetkých, ktorí spĺňajú podmienky a uvažujú o tejto práci, prihlásiť sa. Poslanci z klubu Za ľudí sú zatiaľ dohodnutí, že nebudú nominovať žiadneho kandidáta. Termín na podávanie návrhov je 8. januára 2021.
      „Chcel by som vyzvať všetkých, ktorí o tejto práci uvažovali a spĺňajú podmienky, aby sa prihlásili. Špeciálne ľudia mimo prostredia prokuratúry,“ povedal Šeliga pre TASR.


      Hoci sa klub Za ľudí dohodol, že nebude navrhovať kandidáta na šéfa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), Šeliga si vie predstaviť situáciu, že by uvažoval o nominácii, ak „naozaj kvalitných kandidátov nebude mať kto navrhnúť“.


      „Každý, kto bude spĺňať požiadavky na špeciálneho prokurátora, nech kandiduje. Ja si počkám na zoznam kandidátov a vypočutie. Potom sa rozhodnem a svoje poradie poviem verejne tak ako vždy doteraz,“ reagoval na otázku, či by sa mal stať špeciálnym prokurátorom advokát Daniel Lipšic, ktorého meno sa v tejto súvislosti spomína.


      Poslanci NR SR majú špeciálneho prokurátora voliť na schôdzi, ktorá sa začne 26. januára 2021. Špeciálny prokurátor sa bude voliť po tom, ako sa obvinený Dušan K. vzdal tejto funkcie. Kandidáti budú musieť prejsť verejným híringom podobne ako uchádzači na generálneho prokurátora či ústavného sudcu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *