NRSR: Poslanci prerušili 18. schôdzu, opäť sa stretnú až o týždeň

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 10. decembra (TASR) – Podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽANO) prerušil aktuálnu 18. schôdzu Národnej rady (NR) SR. Poslanci sa opäť zídu až o týždeň vo štvrtok (17.12.). Prerušenie navrhli štyri koaličné poslanecké kluby, plénum to odobrilo hlasovaním. Dôvodom prerušenia má byť podľa informácií TASR, že koalícia nemala vo štvrtok dostatok poslancov na hlasovanie o novele ústavného zákona o bezpečnosti štátu. Na prijatie ústavných zákonov treba 90 hlasov.

Poslanci vyčerpali už takmer všetky body programu. Budúci týždeň by teda mali definitívne rozhodnúť o novele ústavného zákona o bezpečnosti štátu. Vyplýva z nej, že vláda by mohla vyhlásený núdzový stav opakovane predlžovať najviac o 40 dní. Schváliť to však bude musieť parlament, a to najneskôr 20 dní odo dňa účinnosti predĺženého núdzového stavu. Rovnako by malo plénum rozhodnúť o novele zákona o Ústavnom súde SR. Jej cieľom je doplniť možnosť prieskumu rozhodnutia o predĺžení núdzového stavu Ústavným súdom SR.

Okrem hlasovania o týchto bodoch ich čaká ešte prerokovať návrh novely ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti. Tá hovorí o zavedení limitu verejných výdavkov. Zároveň sa navrhuje naviazať horný limit dlhu verejnej správy na čistý dlh verejnej správy a z tohto dôvodu sa navrhuje tiež upraviť sankčné pásma dlhovej brzdy a opatrenia, ktoré sa majú prijať pri dosiahnutí konkrétneho sankčného pásma.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *