NRSR: Poslanci začali deň rokovaním o novele zákona o hospodárskej mobilizácii

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 14. mája (TASR) – Poslanci Národnej rady (NR) SR pokračujú v rokovaní. V úvode ôsmeho dňa 28. schôdze sa venovali novele zákona o hospodárskej mobilizácii, ktorá má vytvoriť predpoklady na skončenie núdzového stavu. Niektoré opatrenia hospodárskej mobilizácie by po novom nemuseli byť naviazané len na núdzový či výnimočný stav, ale aj na mimoriadnu situáciu. O novele plénum rokuje zrýchlene, aktuálne je v druhom čítaní. Definitívne by o nej mali rozhodnúť ešte na tejto schôdzi.

V skrátenom legislatívnom konaní sa poslanci venujú i novele zákona o niektorých mimoriadnych opatreniach v súvislosti s ochorením COVID-19 a v justícii. Vyplýva z nej, že advokáti, exekútori a notári by mohli počas mimoriadnej situácie či núdzového stavu voliť a hlasovať elektronicky. Podmienky, za akých sa bude volebné a hlasovacie právo vykonávať, má určovať ten, kto voľbu alebo hlasovanie zvoláva či vyhlasuje. Malo by to byť na úvahe príslušnej komory, či túto právnu úpravu využije, konštatuje rezort.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *