Núdzový stav sa má skončiť 29. decembra, s ním aj zákaz vychádzania

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 17. decembra (TASR) – Národná rada SR nerozhodla o novele zákona o bezpečnosti štátu, ktorá má umožniť opätovné predlžovanie núdzového stavu o 40 dní. Keďže zatiaľ novela neprešla, núdzový stav sa má skončiť 29. decembra. S ním sa má skončiť aj tzv. lockdown a zákaz vychádzania, ktoré začnú platiť od soboty (19. 12.).

Termín 29. decembra je uvedený aj v uznesení vlády, ministri oznamovali, že sprísnené protiepidemiologické opatrenia by mali platiť do 10. januára 2021.

Poslanci parlamentu sú pripravení prísť na hlasovanie do konca roka. Hlasovanie je zatiaľ presunuté na najbližšiu schôdzu. Opätovné predlžovanie núdzového stavu je nejednoznačné a koalícia chce nejasnosti vyriešiť práve spomínanou novelou.

V sobotu sa zatvoria prevádzky a od 5.00 h bude platiť aj zákaz vychádzania. Platí však viacero výnimiek. Povolená je napríklad cesta za prácou, nákup potravín, liekov či krmiva, cesta na poštu aj do výdajne tovaru. Otvorené tiež môžu byť lyžiarske strediská aj kostoly. Povolený je aj pobyt v prírode či šport v exteriéri.

Rovnako možno vycestovať v prípade zabezpečenia starostlivosti o blízku osobu, povolená je aj cesta s dieťaťom za rodičom alebo osobou, ktorá má právo styku s dieťaťom. Navštíviť možno dieťa, ktoré je umiestnené v centre pre deti a rodiny na základe rozhodnutia súdu. Výnimka platí aj na cestu klienta zariadenia sociálnych služieb, rodinného príslušníka alebo blízkej osoby klienta zariadenia sociálnych služieb do alebo z tohto zariadenia, ďalšou podmienkou je negatívny test na nový koronavírus.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *