OSN: Humanitárnu pomoc a ochranu bude na budúci rok potrebovať 235 miliónov ľudí

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Ženeva 1. decembra (TASR) – Celkom 235 miliónov ľudí bude na budúci rok potrebovať humanitárnu pomoc a ochranu, čo je v porovnaní s rokom 2020 nárast o takmer 40 percent, informovala v utorok Organizácia spojených národov (OSN) na svojej oficiálnej webovej stránke.

„Tento nárast je spôsobený takmer výlučne ochorením COVID-19,“ uviedol Mark Lowcock, vedúci Úradu OSN pre koordináciu humanitárnych záležitostí a núdzovej pomoci.

Svetová kríza v oblasti zdravia dramaticky ovplyvnila ľudí, ktorí už boli predtým postihnutí v dôsledku konfliktov, vysídlenia a klimatických zmien.

Úrad OSN pre koordináciu humanitárnych záležitostí (OCHA) podľa svojej správy plánuje na budúci rok pomôcť 160 miliónom najviac zraniteľných ľudí v 56 krajinách. „Väčšina týchto plánov, ak sa ich podarí naplno financovať, bude stáť 35 miliárd dolárov (viac ako 29,215 miliardy eur),“ povedal Lowcock.

Bohatšie krajiny podľa jeho slov investovali viac ako 8,3 bilióna eur na to, aby zabránili hospodárskej katastrofe v súvislosti s COVID-19. Dodal, že tieto krajiny teraz „vidia svetlo na konci tunela“, čo však neplatí pre najchudobnejšie krajiny“.

„Ak sa nám podarí prekonať rok 2021 bez výraznejších hladomorov, bude to výrazný úspech,“ povedal Lowcock.

Generálny tajomník OSN António Guterres celý svet vyzval, aby „stál pri ľuďoch“, ktorí to v najhorších momentoch potrebujú. Upozornil, že koniec krízy je ešte ďaleko.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *