Pavol R. bol ošetrený v ružinovskej nemocnici, údajne po útoku

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 15. decembra (TASR) – Bývalý riaditeľ televízie Markíza obžalovaný Pavol R. je práceneschopný potom, ako mal byť v pondelok (14. 12.) napadnutý. Bol ošetrený v ružinovskej nemocnici a prepustený a od utorka je práceneschopný. Uviedla to na úvod verejného zasadnutia Najvyššieho súdu (NS) SR v kauze televíznych zmeniek predsedníčka senátu.

NS SR bolo doručený v utorok ráno list, že o stave Pavla R. informovala v pondelok večer obhajcu Mareka Paru manželka obžalovaného. Pavol R. má zranené oči a dýchacie cesty. V tomto prípade už bolo podané trestné oznámenie voči neznámemu páchateľovi.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Ján Šanta krátko pred začatím zasadnutia médiám uviedol, že informácie o hospitalizácii Pavla R. ho „neprekvapujú, neverí na náhody a že senát musí konať“. Na odvolacie konanie zatiaľ eskortovali obžalovaného a neprávoplatne odsúdeného podnikateľa Mariana K. Para navrhuje vzhľadom na aktuálny stav, aby vec Pavla R. vylúčil senát na samostatné konanie a v nej v utorok a v stredu (16. 12.) rozhodoval. Od Pavla R. nemá písomný súhlas na pojednávanie v neprítomnosti.

Senát 4T v zložení Pavol Farkaš, Alena Šišková a Martina Zeleňáková na zasadnutí rozhoduje o odvolaní voči februárovému rozsudku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku. Zasadnutie je naplánované v súlade s protiepidemiologickými opatreniami a s obmedzeným vstupom verejnosti, médií. Prebieha za prísnych bezpečnostných opatrení.

Senát ŠTS predsedu Emila Klemaniča odsúdil dvojicu 27. februára na 19-ročný trest odňatia slobody. Marian K. dostal aj peňažný trest 10.000 eur. Obaja požiadali po záverečnom slove o konanie v neprítomnosti, a tak si rozsudok osobne nevypočuli. Prokurátor pôvodne požadoval pre obžalovaných 20-ročný trest odňatia slobody.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *