Perla dňa: WHO odporúča, aby sa ľudia počas sviatkov neobjímali

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Ženeva 8. decembra (TASR) – Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vydala odporúčanie, aby sa ľudia počas vianočných sviatkov neobjímali a obmedzili tak šírenie nákazy koronavírusom. Informovala o tom agentúra AP.

Riaditeľ programu WHO pre núdzové situácie Michael Ryan v pondelok uviedol, že „šokujúci“ počet nakazených a úmrtí, a to najmä v Spojených štátoch, znamená, že ľudia by sa tento rok nemali dostávať do blízkeho telesného kontaktu so svojimi milovanými.

Epidemiologička WHO Maria Van Kerkhoveová v tejto súvislosti dodala, že nákaza sa najviac šíri medzi ľuďmi, ktorí spolu trávia veľa času – pri spoločnom stolovaní, vo vnútorných priestoroch, na pracoviskách či v domácnostiach. Poznamenala však, že niekedy je ťažké vypátrať, ako presne sa vírus v danom okruhu ľudí rozšíril.

„Epidémia v USA má vážny priebeh. Je veľmi rozšírená,“ konštatoval Ryan. Je podľa neho šokujúce byť svedkom toho, že na koronavírus v Spojených štátoch – „v krajine so silným zdravotným systémom a úžasnými technologickými možnosťami“ – zomiera každú minútu v súvislosti s ochorením COVID-19 jedna až dve osoby.

V USA evidujú tretinu z celkového počtu nakazených na svete. Na dôsledky koronavírusu zomrelo v USA podľa údajov Univerzity Johnsa Hopkinsa už viac ako 280.000 ľudí.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *