Podľa najnovšieho prieskumu, by sa strana Mariána Kotlebu, ani len nedostala do parlamentu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 12. februára (TASR) – Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali najbližší víkend, vyhrala by ich strana Hlas-SD so ziskom 25 percent hlasov. V parlamente by bolo sedem strán, už bez ĽSNS. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO, ktorý organizovala od 8. do 11. februára 2021, oslovila v ňom 1000 respondentov.

Na druhom mieste by skončila SaS, ktorú by volilo 15,1 percenta respondentov, OĽANO by skončilo tretie so ziskom 13,8 percenta. Nasleduje Smer-SD so ziskom 8,5 percenta a Progresívne Slovensko (PS), ktorému by dalo hlas 7,2 percenta oslovených v prieskume. Do národnej rady by sa dostala aj strana Za ľudí so ziskom 5,4 percenta a Sme rodina, ktorú by volilo 5,1 percenta hlasujúcich.

Tesne pred bránou parlamentu by skončilo KDH so ziskom 4,9 percenta hlasov. Zo súčasných strán v parlamente by sa doň nedostala ĽSNS, ktorú by volilo 3,8 percenta voličov. SNS by získala 2,3 percenta a SMK rovné dve percentá voličských hlasov.

Menej ako dve percentá dosiahli v prieskume strany Vlasť (1,8 percenta), Dobrá voľba (1,6 percenta), MKO-MKS (0,8 percenta), Most-Híd (0,8 percenta), Spolu-OD (0,7 percenta), Maďarské fórum (0,7 percenta), Socialisti.sk (0,3 percenta), Strana zelených (0,2 percenta).

V prieskume zaznamenali anketári i výskyt odpovedí, že respondenti budú voliť „stranu Mazureka/Uhríka“. „Táto odpoveď bola zaradená medzi odpovede ‚neviem, koho by som išiel voliť‘, keďže tento subjekt ešte neexistuje,“ objasnil výkonný riaditeľ agentúry AKO Václav Hřích.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Podľa najnovšieho prieskumu, by sa strana Mariána Kotlebu, ani len nedostala do parlamentu

 • 12. februára 2021 at 17:10
  Permalink

  Takže VLASTENCI klesajú a VLASTIZRADCOVIA stúpajú, hmm! Toto mi hlava neberie!
  Čo urobilo Progresívne Slovensko (PS) pre ľudí a pre Slovensko, že má 7,2 percenta???
  A čo urobilo pre ľudí Za ľudí, že má 5,4 percenta???
  Slováci sú v háji
  a Kiska je v raji.
  Ja tým prieskumom neverím!!!
  Tak nejako vyrobili i Čaputovú:

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *