Policajný exprezident Tibor Gašpar zostáva vo väzbe, treba len veriť, že sa na ničom nepotkne (aktualizované)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Foto: TASR – Ján Kroššlák

Banská Bystrica 16. februára (TASR) – Bývalý policajný prezident Tibor G. zostáva vo väzbe za nezmenených podmienok. Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, v utorok nevyhovel jeho žiadosti o vypustenie kolúzneho dôvodu väzby, v ktorej je od vlaňajšieho novembra. Rozhodnutie nie je právoplatné. Tibora G. zadržali v rámci policajnej akcie Očistec.

Ako informoval jeho obhajca Marek Para, obvinený podal proti rozhodnutiu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR.

„Súd zamietol našu žiadosť o zúženie dôvodov väzby. V postupe orgánov činných v trestnom konaní (OČTK) sme vzhliadli určité zneužívanie. Pri kolúznej väzbe, ktorej dôvodom je akútna obava z ovplyvňovania vyšetrovania, treba rýchlo konať, čo však nie je vidieť zo strany OČTK. Tri až štyri mesiace je dostatočný čas na to, aby zabránili konkrétnej obave,“ reagoval Para s tým, že jeho klient mal tým pádom znemožnený kontakt čo i len s jednou blízkou osobou, rodinou, návštevami, vrátane telefonického kontaktu. Obmedzovať takto ľudí nie je bežné, preto s klientom žiadal o zmenu dôvodov väzby. Nevylúčil ani ústavnú sťažnosť.

Podľa Paru jeho klient, ktorý je vo väzbe v Prešove, ju znáša relatívne dobre, adekvátne jeho racionálnej povahe. Izolácia je však extrémna a mala by trvať len nevyhnutný čas. Tibor G. si nesťažuje na prístup Zboru väzenskej a justičnej stráže, ale na prístup prokurátora, ktorý údajne „jednoznačne zneužíva kolúznu väzbu na nátlak“.

Prokurátor sa po rozhodnutí ŠTS odmietol pre médiá vyjadriť.

Tibora G. zadržali v rámci policajnej akcie Očistec, kedy Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala aj ďalších sedem osôb. Čelí obvineniu pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zneužívania právomoci verejného činiteľa a tiež korupčné trestné činy.

Vo väzbe zostáva z dôvodu možného ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


4 thoughts on “Policajný exprezident Tibor Gašpar zostáva vo väzbe, treba len veriť, že sa na ničom nepotkne (aktualizované)

 • 16. februára 2021 at 13:05
  Permalink

  Len, aby mu nepodložili nohu!

  Reply
 • 16. februára 2021 at 13:47
  Permalink

  Nuž ak nenakydá na Fica a nepotkne sa, prípadne si nesprávne „oblečie“ teplákovú bundu, môže sa stať, že v kolúznej väzbe umrie na starobu.
  Quantanámo hejá Quantanámo ……

  Reply
 • 16. februára 2021 at 22:02
  Permalink

  „Vo väzbe zostáva z dôvodu možného ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti.“ je úplne smiešne. Ako to má robiť? Veď ak by pobehoval po vonku a vyhrážal by sa svojim bývalým kolegom (policajtom), iba by sa sám usvedčil a ešte by aj riskoval, že by si ho nahrali.
  Tie výmysly na základe ktorých tých ľudí nechávajú vo väzbe sú extrémne primitívne.
  Ak majú dôkazy, tak toho Gašpara treba obviniť. Veď tam bol Lučanský medzitým, čiže voči Gašparovi mohli viesť konanie už 3 roky. A za 3 roky nemajú dostatočné dôkazy na vznesenie obvinenia?
  Kto verí, že ich zoženú za ďaľšie 3 roky? Tam bude potom plných 5 rokov?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *