Polícia nebude od pondelka náhodne kontrolovať pendlerov na hraniciach

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 6. decembra (TASR) – Polícia nebude od pondelka 7. decembra náhodne kontrolovať na hraničných priechodoch pendlerov a ďalšie osoby s výnimkou. TASR o tom v nedeľu informovala Barbara Túrosová z tlačového odboru Ministerstva vnútra SR.


      Túrosová uviedla, že na základe záverov z rokovania pandemickej komisie v piatok 4. decembra večer, po ktorom bola avizovaná aktualizácia ostatnej vyhlášky hlavného hygienika o opatreniach pri ohrození verejného zdravia ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie SR, polícia nebude od pondelka do odvolania vykonávať u pendlerov ani ostatných osôb s výnimkou kontroly testov na ochorenie COVID-19.


      Hlavný hygienik SR Ján Mikas ešte v piatok uviedol, že pendlerom, ktorí sa budú musieť na hraniciach od pondelka preukázať negatívnym antigénovým alebo PCR testom nie starším ako 14 dní, budú uznávať aj test vykonaný v zahraničí.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Polícia nebude od pondelka náhodne kontrolovať pendlerov na hraniciach

  • 6. decembra 2020 at 18:39
    Permalink

    MIKAS, NEZABUDNEME, NEODPUSTÍME.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *