Prejav zúfalstva? Minister I. Korčok zaútočil na poslanca Ľ. Blahu, ktorý okamžite reagoval

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Čítajte ako ministra zahraničných vecí Korčoka trápia občania Bieloruska. To, že Slováci potrebujú pomoc je pre neho asi druhoradé. Prečo na takýto osobný útok použil Facebookovu stránku Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí je nejasné.

Na FB MZVaEZ sa píše:

Reakcia ministra Ivan Korčok na konšpirácie poslanca Blahu

„Konšpirácie poslanca Smeru-SD, že minister zahraničných vecí a európskych záležitosti SR Ivan Korčok podporil aktivity súvisiace s údajným atentátom na Alexandra Lukašenka, dokazujú, že v súboji politických extrémistov padajú akékoľvek zábrany. Považujem za prejav politického úpadku a hyenizmu, ak poslanec NR SR označí za podporu štátneho terorizmu našu slovenskú pomoc, ktorú poskytujeme bieloruským študentom, rodinám perzekvovaných osôb alebo novinárom vystaveným represáliam režimu Alexandra Lukašenka.

Vyzývam politických predstaviteľov v Národnej rade SR, vrátane tých, ktorí sa hlásia k hodnotám európskej sociálnej demokracie, aby sa dôrazne dištancovali od poslanca Smeru-SD. Poslanec Blaha opäť raz prekročil všetky červené čiary v politickej komunikácii, kladiem však verejne otázku, či neexistujú aj právne mantinely, ktoré musia rešpektovať aj politici. Pán poslanec Blaha je nebezpečný politik, a preto nestačí nad ním mávnuť rukou, že to je šašo, ktorého si netreba všímať. Veci treba pomenovávať pravým menom.“

Reakcia Ľuboša Blahu nenechala na seba dlho čakať:

OTVORENÝ LIST MINISTROVI KORČOKOVI V SÚVISLOSTI S PODOZRENÍM Z PODPORY ŠTÁTNEHO TERORIZMU

Vážený pán minister zahraničných vecí Ivan Korčok, dovoľte, aby som reagoval na Vaše vyhlásenie, v ktorom ma označujete za „ultraľavicový extrém“ a „nebezpečného politika“ a v súvislosti s mojou osobou používate výrazy ako „úpadok“, „hyenizmus“, či „šašo“.

Vaša reakcia je plná ďalších hrubých invektív, vyzývate k tomu, aby sa odo mňa sociálni demokrati „dôrazne dištancovali“ a kladiete „verejnú otázku, či neexistujú aj právne mantinely, ktoré musia rešpektovať aj politici“.

Vážený pán minister,považujem za mimoriadne nevhodné, že ako hlavný predstaviteľ slovenskej diplomacie používate slovník ako pohonič. Slovenskí diplomati by mali byť výstavnou skriňou slušného a zdvorilého správania, ktorí na kritiku nereagujú hulvátstvom a osočovaním, ale inteligentnou, vecnou a faktickou argumentáciou.

Svojím grobianskym správaním, pán minister, robíte hanbu slovenskej diplomacii a dovoľte, aby som sa za Vás ospravedlnil všetkým diplomatom, ktorých ste svojim pubertálnym slovníkom ponížili a deklasovali. Svojimi invektívami ste reagovali na moje podozrenie, či Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky pod Vašim vedením státisícami eur, ktoré prisľúbilo bieloruskej opozícii, nemohlo nepriamo financovať aj atentát na bieloruského prezidenta Lukašenka.

Vážený pán minister, či sa Vám to páči, alebo nie, žijeme v demokratickej spoločnosti a slovenská verejnosť si zaslúži vedieť, či tieto peniaze, ktoré posielate opozičným predstaviteľom iného štátu, čo je mimochodom v priamom rozpore s princípom národnej suverenity, nemohli náhodou skončiť v rukách opozičných teroristov, ktorí sa chystali zavraždiť prezidenta Bieloruska. Ide o logickú úvahu, ktorá pracuje s oficiálnymi faktmi. Nerozumiem preto Vašej emotívnej a rozbesnenej reakcii, ktorá Vám ako vrcholovému predstaviteľovi slovenskej diplomacie vôbec nesvedčí. Je faktom, že ste bieloruskej opozícii prisľúbili státisíce eur a je faktom, že prezident Ruskej federácie Vladimín Putin potvrdil, že došlo k pokusu o atentát, v ktorom mala prsty bieloruská opozícia za asistencie a financovania západných aktérov. Je preto úplne prirodzené, že očakávame vysvetlenie, kam presne smerovali peniaze slovenských daňových poplatníkov. Nevidím dôvod, aby ste kvôli tomuto vážnemu podozreniu prskali ako hysterický uzlík nervov. Ľudia majú právo vedieť, kam idú peniaze štátu a na tom nie je nič „ultraľavicové“, „extrémne“ ani „nebezpečné“.

Ja vás nebudem urážať, že ste šašo, ani Vás nebudem nijako inak osočovať. Vážený pán minister, mám vážne výhrady k tomu, ako ste zruinovali naše priateľské vzťahy s Ruskou federáciou a ako slepo slúžite americkým záujmom. Ale moja kritika je vecná a politická a Vaše urážky považujem za prejav Vašej nezrelosti a neschopnosti argumentovať.

V slovenčine na to existuje také milé príslovie: Trafená hus zagágala. Na moje podozrenie ste zareagovali takým podráždeným spôsobom, že to len posilnilo moje presvedčenie, že Slovenská republika kvôli Vám mohla byť súčasťou financovania štátneho terorizmu voči Bielorusku. A preto podľa zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám v znení neskorších predpisov žiadam o poskytnutie údajov o všetkých finančných tokoch, ktoré išli z verejných prostriedkov ministerstva a jeho rozpočtových organizácií na podporu bieloruskej opozície za roky 2020 a 2021 až do 17. apríla 2021, kedy boli zatknutí príslušníci bieloruskej opozície, ktorí chystali atentát na prezidenta Lukašenka. Na tento účel malo ísť podľa dostupných informácií minimálne štvrť milióna eur.

Žiadam Vás preto o zoznam mimovládnych organizácií, právnických a fyzických osôb a zahraničných aj slovenských partnerov, ktorí sa takto dostali k finančným prostriedkom štátu za účelom pomoci bieloruskej opozícii či bieloruskej občianskej spoločnosti. Isto chápete, že ide o vážne indície a preto budete mať určite eminentný záujem čím skôr tento zoznam poskytnúť verejnosti, aby ste vyvrátili podozrenia z terorizmu. Vašu odpoveď prosím nedopĺňajte žiadnymi vulgarizmami ani invektívami, celkom mi postačia fakty a údaje, ktoré žiadam.

Nepotrebujem ani všeobecné frázy o slobode, demokracii a ľudských právach, celkom mi postačí ten zoznam.Do budúcnosti Vás zároveň poprosím, aby ste udržiavali aspoň dekórum a predstierali, že ste profesionálny diplomat, ktorý sa vie slušne správať. Rozumiem, že svoje emócie nemáte pod kontrolou, ale pre dobro Slovenska bude lepšie, keď o tom nebudete takto trápne oboznamovať našich zahraničných partnerov. Vaše zlostné výlevy naozaj nie sú hodné ministra zahraničných vecí Slovenskej republiky.

S pozdravom, Ľuboš Blaha poslanec NR SR

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


12 thoughts on “Prejav zúfalstva? Minister I. Korčok zaútočil na poslanca Ľ. Blahu, ktorý okamžite reagoval

 • 6. mája 2021 at 19:09
  Permalink

  Ja považujem za hyenyzmus a politický úpadok spoločnosti, ak sa takáto Americká kreatúra dostane na post ministra zahraničných vecí. V časoch, keď ešte na tomto území fungoval štát, tak by mohol tak akurát zametať ulice, alebo psychiatrickú liečebňu.

  Reply
 • 6. mája 2021 at 19:31
  Permalink

  Jasne, že poslanec Blaha trafil klinec po hlavičke.

  Reply
 • 6. mája 2021 at 21:05
  Permalink

  Ze si p.Koecok vobec dovoli nieco take, plati cudzim krajinam a nasu vlaci bahnom a nechava ludi umierat, ale preco by mal sucitit so Slovakmi, vsak on tu nezil, ani nepracoval. Je vyslany z Ameriky. Ale sme dopadli, krajinu riadia cudzie hlavy, Ale co si Slovaci zvolili, to maju.

  Reply
 • 6. mája 2021 at 21:48
  Permalink

  Z mojich daní podporuje bieloruskych opozičných študentov, to akože pride niekto na internát a rozdáva peniaze z mojich daní kamošom a keď chceme legitimne vedieť konkretne komu ide tento balík nastupuje histeria a osočovanie. Pán je asi zo 4.cenovej alebo má za sebou ambasadu a je mu jedno kde slovenske peniaze rozfláka.

  Reply
 • 6. mája 2021 at 22:34
  Permalink

  Myslím, že namiesto prekáračiek v parlamente, od opozície potrebujeme príklad na každodenného konania, smerujúceho k povzbudeniu ľudí, v odpore proti tejto fašistickej vláde. Takto to konkrétne robí napr. Slovenské hnutie obrody. SMER sa naopak podvoľuje nezákonným požiadavkám tejto vlády – napr. nosenie rúšok/respirátorov, testovanie sa, atď. To vyvoláva oprávnené podozrenie, že v prípade úspechu vo voľbách, bude správať rovnako (miernejšie), ako terajšia vláda.

  Reply
  • 7. mája 2021 at 0:00
   Permalink

   Slovenske hnutie obrody ja v parlamente? to my asi uniko

   Reply
   • 7. mája 2021 at 10:23
    Permalink

    A to je podmienka (byť v parlamente) pre zmysluplný odpor, proti protiľudovým opatreniam tejto vlády? SMER naopak, svojou poslušnou podriadenosťou sa nezákonným opatreniam (že ide o nezákonné opatrenia SMER dobre vie), demoralizuje občiansku verejnosť, ktorej dáva príklad poslušnej podriadenosti sa nezákonnostiam.

    Reply
 • 7. mája 2021 at 8:48
  Permalink

  Keď im tak záleží na Bieloruskej opozícii a zasielajú tam štátne peniaze, nech ukážu ozajstnú solidaritu a dajú zo svojich vreciek. Zaujímalo by ma tiež, či ich trápi napr. aj Turecká opozícia, kde sú prenasledovaní a väznení aj novinári.

  Reply
 • 7. mája 2021 at 9:47
  Permalink

  Korčok asi nečítal výroky filozofov alebo psychológov a psychiatrov…. Každý by mal mať na pamäti, že človek v úprimnom rozhorčení povie (napíše, zahraje scénu) verejne také veci, ktoré nikdy za žiadne peniaze nepovedal.

  Reply
 • 7. mája 2021 at 11:24
  Permalink

  Pán Korčok ako kari -érny (-istický?) diplomat by mal vedieť, že financovanie akýchkoľvek inštitúcií pokúšajúcich sa o zmenu politickej orientácie nezákonnou formou, je porušovanie medzinárodného práva minimálne na úrovni zasahovania do vnútorných záležitostí. V prípade financovania ozbrojeného prevzatia moci sa jedná o akt terorizmu.
  Ešte sa pýtam, kto dal Korčokovi právo posielať peniaze daňových poplatníko – aj moje – mimo Slovensko a aký by malo Slovensko prospech z odstránenia Lukašenka ?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *