Priemysel: Japonská priemyselná produkcia v októbri pokračovala v raste

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Tokio 14. decembra (TASR) – Japonská priemyselná produkcia v októbri pokračovala v raste a o niečo rýchlejším tempom ako v predchádzajúcom mesiaci. Priemysel v tretej najväčšej ekonomike sa tak postupne zostavuje z hlbokého prepadu, ktorý spôsobila pandémia nového koronavírusu. Informovalo o tom v pondelok japonské ministerstvo hospodárstva, obchodu a priemyslu.

Podľa spresnených údajov ministerstva sa výkon japonského priemyslu v októbri 2020 zvýšil o 4 % oproti septembru, keď medzimesačne stúpol o 3,9 %. Spresnený výsledok je lepší ako predbežný odhad, podľa ktorého sa malo tempo rastu priemyselnej produkcie spomaliť v októbri na 3,8 %.

Október bol už pritom už piaty mesiac po sebe, čo priemyselná výroba v Japonsku medzimesačne stúpla a najstrmšie za tri mesiace. Prispelo k tomu najmä prudké zvýšenie výroby strojov, a to o 18 %, a tiež motorových vozidiel (6,8 %) a informačnej a komunikačnej elektroniky (8,8 %).

V medziročnom porovnaní sa japonská priemyselná produkcia v októbri znížila o 3 % po revidovanom septembrovom páde o 9,8 %.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *