Prieskum: Parlamentné voľby by v decembri vyhral Hlas-SD pred SaS a OĽANO

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 16. decembra (TASR) – Ak by sa parlamentné voľby konali v decembri, ich víťazom by sa stala strana Hlas-SD so ziskom 20,9 percenta hlasov. Druhé miesto by obsadila SaS (15,8 percenta) pred hnutím OĽANO (11 percent). Vyplýva to z prieskumu, ktorý od 8. do 14. decembra realizovala agentúra Focus pre televíziu Markíza na výberovej vzorke 1000 respondentov.

Na štvrtej pozícii by sa umiestnil Smer-SD so ziskom 9,8 percenta hlasov. Do parlamentu by sa dostali aj ĽSNS (8,2 percenta), Progresívne Slovensko (6 percent) a Sme rodina (5,4 percenta).

Mimo parlamentu by zostalo KDH (4,9 percenta), ale aj súčasná vládna strana Za ľudí (4,4 percenta). Pod päť percent by mali aj SMK-MKP (3,3 percenta), SNS (2,7 percenta) či Dobrá voľba (2,1 percenta).

Hlas-SD by v parlamente obsadil 41 kresiel, SaS 31 a OĽANO 21 kresiel. Smer-SD by v Národnej rade SR zastupovalo 19 poslancov, ĽSNS by obsadilo 16 kresiel. Dvanásť poslancov by malo Progresívne Slovensko, desať miest by pripadlo hnutiu Sme rodina.

Zdroj: Fecebook TV Markíza

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Len vďaka Vašej podpore dokážeme robiť kvalitnú a nezávislú žurnalistiku

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Prieskum: Parlamentné voľby by v decembri vyhral Hlas-SD pred SaS a OĽANO

  • 16. decembra 2020 at 22:16
    Permalink

    Tichučko, s úsmevom a jemne kritizuj vládu, maj vždy perfektný imidž, nič nesľubuj a budeš u slovenských voličov najobľúbenejší. Je radosť vládnuť tejto zberbe.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *