V USA sa objavuje nová vychádzajúca politická hviezda – snáď ako prvá z Demokratickej strany ohlásila 2. 2. 2019 svoju prezidentskú kandidatúru Tulsi Gabbardová. A mainstreamové médiá (MSM) z toho okamžite dostali koprivku.
Na prvý pohľad je to nepochopiteľné, lebo Tulsi (meno pochádza z hindštiny, k svojmu indickému pôvodu sa Tulsi hrdo hlási) má veľmi dobré politické pozadie. Je majorkou americkej armády a slúžila vlasti v Iraku aj Kuvajte.
Nemá nič spoločné so sprofanovanou klikou Clintonovcov, počas poslednej kampane podporovala Bernieho Sandersa a jej politické postoje by ladili s vlajkovou loďou vnútornej politiky Barracka Obamu – podporuje rovnosť príležitostí migrantov, kontrolu zbraní, dostupné zdravotníctvo pre všetkých, rast minimálnej mzdy, možnosť voľby pre ženu pri potratoch a dokonca do istej miery aj agendu LGBT, hoci bola kedysi proti, ale zmenila názor.
Pôsobí veľmi rozvážne a sympaticky, jej volebným heslom je, že svoju vojenskú česť a službu postaví ako prezidentka nad svoje ego a svoju charizmu už dokázala aj presvedčivým volebným výsledkom, keď sa so 77 % podporou voličov dostala do Kongresu za štát Hawaii.
Napriek tomu, ihneď po ohlásení kandidatúry ju mainstreamové médiá (NBC News), ktoré predsa prevažne podporujú Demokratickú stranu proti Trumpovi, označili za agentku Kremľa a začali s protikampaňou v tom duchu, že na jej zvolení pracujú Rusi. Ako dôkazy použili svedectvá svojich expertov na sociálne siete a tí v internetových diskusiách našli príspevky podporujúce Tulsi Gabbardovú, napísané z fiktívnych účtov, ktoré vytvorili ruskí trolli.
Nám takéto zjavne vykonštruované a nedokázateľné vyhlásenia môžu znieť divne, no pre odchovancov mainstreamových médií to slúži ako signál, že Tulsi je druhý Trump a že je voči nej dovolené všetko, aj hrubé výrazy a demagogické znevažovanie. Dokonca Vox – médium z opačného tábora, sa o Tulsi vyjadruje uznanlivo a tvrdí, že mala rozbehnutú skvelú kariéru v Demokratickej strane, ale sama si strelila do nohy, lebo neakceptovala reč politickej korektnosti a spolu s republikánmi kritizovala Obamu za to, že sa vyhýba výrazu „radikálny islam“.
To ale nemôže stačiť na toľkú nenávisť, poviete si a máte pravdu.
Ťažiskom politiky Tulsi Gabbardovej, podľa jej vlastných slov aj dôvod, prečo sa rozhodla kandidovať, je zahraničná politika – chce radikálne zmeniť zahraničnú politiku USA. Hoci aktívne slúžila v americkej armáde na Strednom Východe, je nekompromisným kritikom vojen, ktoré USA viedli v Iraku a Líbyi. Je proti tomu, aby USA vyzbrojovali teroristov na vedenie zástupných vojen a je proti politike násilných zmien režimov. A aby toho nebolo málo, na svojej internetovej stránke určenej svojim voličom z Havaja Tulsi píše, že podporuje snahu Havajčanov o vlastnú suverenitu ako pôvodného obyvateľstva ostrovov a že „by mali získať právo sami si určiť vlastnú budúcnosť a podľa vlastného výberu aj druh vzťahu k federálnej vláde Spojených štátov“.
V stredu 6. 2. ju ako čerstvú kandidátku na prezidentku pozvala televízia MSNBC do programu Morning Joe, kde sa ju chystali ugrilovať traja redaktori vo formáte, aký poznáme aj z našich televízií. Tulsi Gabbardová sa však nezľakla a povedala vetu: „Asad nie je náš nepriateľ, lebo nepredstavuje priamu hrozbu pre USA“, ktorá okamžite letela do všetkých titulkov a zároveň spustila proti sebe krížovú paľbu redaktorov a nenávistných komentárov konformnej verejnosti. Niektoré médiá nezabudli pripomenúť, že Tulsi bola medzi prvými demokratmi, ktorí sa oficiálne stretli s Trumpom po zvolení a dokonca sa o tom stretnutí vyjadrila, že bolo korektné a konštruktívne.
Ale späť k tomu škandalóznemu televíznemu rozhovoru. Pozrieme sa naň trochu podrobnejšie, nech je vidieť, čo majú naši redaktori ako povinné programy pred spaním. S redaktorkou Huntovou (H) proti Tulsi Gabbardovej (G) sedeli Joe Scarborough (S) – republikán, ale Trumpov kritik a autor politických bestsellerov, a Mika Brzezinski (B), dcéra Zbygniewa Brzezinského.
Na Asada sa reč nezvrtla náhodou. Tulsi Gabbardová už v roku 2017 vyvolala škandál tým, že viedla americkú delegáciu, ktorá neoficiálne Asada navštívila a po návrate „šírila v USA Asadovu propagandu“. (V tejto súvislosti MSM nikdy nezabudnú pripomenúť, že Asad je krvavý diktátor, ktorý masovo zabíja svoj ľud a kamaráti sa s Putinom!!!) Takže Huntová sa priamo opýtala, ako vážne to Tulsi myslí s podporou Asada.
H: Považujete Asada za nášho nepriateľa?
G: Asad nie je nepriateľom Spojených štátov, lebo Sýria nepredstavuje priamu hrozbu voči Spojeným štátom.
Niečo také sa proste nesmie nechať zaznieť do éteru len tak, preto Huntová začala s protiútokom a pýtala sa, čo by Gabbardová povedala vojakom, ktorí pôsobia v Sýrii a bojujú proti ISIL a Asadovým ozbrojeným silám. Na to Tulsi prehlásila, že vojaci v Sýrii plnia určitú konkrétnu misiu a tou nie je zmena režimu v Sýrii. Redaktori museli mlčky uznať, že oficiálne je to tak, ale to, čo zaznelo o Asadovi bola priveľká opovážlivosť, takže pokračovali.
S: Asad teda nie je nepriateľ. Povedali by ste, že je protivník Spojených štátov…
G: Musíme mať na zreteli, kto Spojené štáty ohrozuje…
S: To som nemal na mysli, to chápem, ale na svete je mnoho ľudí, ktorí Spojené štáty priamo vojensky neohrozujú, ale sami sa považujú za protivníkov USA. Vladimír Putin … považuje Ameriku za nepriateľa. My považujeme Rusko za protivníka. Ja sa pýtam len toľko, či Asada považujete za protivníka Spojených štátov?
G: (chvíľku mlčí)
B: Tak ako by ste ho nazvali vo vzťahu ku Spojeným štátom, ak nechcete povedať, že je nepriateľ ani protivník. Čo Asad predstavuje voči USA? Čo voči svetu?
G: Môžete použiť ľubovoľné slovo, ktoré považujete za vhodné.
B: Chcela by som vedieť, aké slovo by ste použili vy.
Gabbardová začala vysvetľovať, že svetových lídrov posudzuje individuálne podľa toho, do akej miery sú ich záujmy v súlade so záujmami Spojených štátov. Čo Huntovú vyprovokovalo, aby ju prerušila.
H: Asadove záujmy sú v súlade s našimi záujmami?
G: Aké sú Asadove záujmy?
H: Zdá sa, že hlavným Asadovym záujmom je vyvražďovať vlastné obyvateľstvo…
S: Veď povedzte, že je náš protivník. Nie je to také ťažké.
Reč sa ďalej otočila na použitie chemických zbraní proti obyvateľstvu a redaktori Tulsi dotlačili k tomu, že nevylúčila ich použitie, ale vyjadrila skepsu, že nie je potvrdené, že za tým bol Asad a MSM si ju za to natreli na chlieb – pozrite, žerie ruskú propagandu. (Pre zaujímavosť uvediem, že popri amerických je Tulsi Gabbardová momentálnou hviezdou prvej veľkosti v izraelských MSM.) A od tejto chvíle rozhovor tlačili smerom k Rusku a ovplyvňovaniu prezidentských volieb, čo Gabbardová nevyvracala. Huntová však pritlačila na pílu.
H: Súhlasíte, že podľa zverejnených správ sa Rusko chystá ovplyvňovať aj nasledujúce voľby… práve vo váš prospech?
G: Môžete citovať tie správy a potvrdiť ich dôveryhodnosť?
H: Je to celá mašinéria ruskej propagandy – najnovšie sme vydali analýzu na NBC News…
Tu upozorním, že ide o ten istý článok, ktorým sme vyššie s kritikou Gabbardovej začínali. Jeho podstatou je citácia mnohých článkov z ruskej tlače, ktoré pozitívne reagovali na jej ohlásenú „kandidatúru“ (úvodzovky vkladajú MSM) a veľa o Gabbardovej písala hlavne agentúra Sputnik. Tulsi Huntovej namietla, že tento článok predsa už debunkovali a všetky obvinenia z neho vyvrátili. – A to bolo pre MSM bibgo!
U nich totiž platí, že o kom Rusi píšu pekne, ten je určite ich platený agent a tí, čo článok NBC News vyvrátili, nebol nikto iný ako RT (Russia Today) a na americkej strane Glenn Greenwald, ktorý je podľa MSM do Tulsi zamilovaný a ktorý nikdy v živote nepovedal nič zlého o Rusku.
MSM toto o Tulsi Gabbardovej stačí – pre ich politicky korektných čitateľov je týmto odpísaná.
Kvôli poriadku však napíšem, že Glenn Greenwald vo svojom článku poukazuje na pochybnú dôveryhodnosť analytikov z výskumnej firmy New Knowledge, ktorí vypracovali predmetnú analýzu pre NBC News, lebo analytikov tej istej firmy pred pol rokom počas senátnych volieb prichytili, ako si na sociálnych médiách vytvorili niekoľko desiatok fiktívnych účtov imitujúcich ruské pozadie a trollovali v prospech jedného z kandidátov, aby v zápätí táto istá firma New Knowledge vypracovala analýzu, ako trolli z Ruska ovplyvňovali senátne voľby.
Glenn Greenwald vo svojom článku uvádza aj skeny obrazoviek, na ktorých sám Facebook týchto trollov zablokoval po nahlásení od používateľov, prikladá doklady o pôvode trollov a cituje aj MSM, ktoré o tomto incidente vtedy písali. Boli to New York Times a Washington Post. Medzi týmito falošnými trollmi, ako sa neskôr ukázalo, boli aj duplicitné účty aktivistov, ktorí v MSM vystupujú ako lovci trollov, takže situácia je podobná ako pred rokmi, keď bolo podozrenie, že programátori antivírusového softvéru budú mať vždy čo robiť, lebo… sa o to vedia postarať.
Glenn Greenwald končí priliehavo a použijeme jeho myšlienku ako záver tohto článku. Koalícia neoconov, demokratov a MSM bude proste útočiť na každého, kto sa pokúsi zvrhnúť ich dominanciu pri tvorbe virtuálneho sveta, či už príde sprava alebo zľava, a samozrejme, ich hlavný očakávaný cieľ bude Bernie Sanders.
Spracoval NavajaMM
Zdroje:
https://en.wikipedia.org/wiki/Tulsi_Gabbard
https://ballotpedia.org/Tulsi_Gabbard
https://www.tulsi2020.com/splash/soldiers-heart
https://thehill.com/people/tulsi-gabbard
https://www.wonkette.com/sh-ts-getting-weird-with-tulsi-gabbard-yall-again
https://www.votetulsi.com/node/24926
https://freebeacon.com/blog/attn-tulsi-gabbard-assad-is-americas-enemy/
Čo sa deje vo svete?
To vďaka mienkotvorným méediám veru nevie nik.
Ešteže je tu Marián Moravčík!
VĎAKA!
Veľmi zaujímavé informácie…
Veľká vďaka za ne.
Myslel som, že je Havajčanka, väčšinou ju tak predstavovali, nevedel som, že má indický pôvod.
Aj pri nej ale vidieť, aký obmedzený je americký buržoázny priestor pre slobodu slova. A vôbec aký obmedzený priestor poskytuje upnutie sa na národnú úroveň, čo po nás žiadajú aj antiglobalisti. „Gabbardová začala vysvetľovať, že svetových lídrov posudzuje individuálne podľa toho, do akej miery sú ich záujmy v súlade so záujmami Spojených štátov.“
Prečo nemôžeme slobodne hovoriť o záujmoch celého ľudstva, z pohľadu všetkých ľudí, ale musíme povinne zdôrazňovať národný záujem. Hoci v skutočnosti jeho absolutizáciou ideme proti nemu.
Martin sa ma raz pýtal, ako vidím postavenie Slovenska v globálnej civilizácii. Nuž musím povedať, že národné záujmy Slovenska je možné uplatniť len v globálnej civilizácii, v rámci globálnej deľby práce a spolupráce.
Pozrime sa, k čomu by viedla civilizácia nezávislých národných štátov v prostredí globálnej ekonomiky a globálnych technológií. Medzi ktorými by nutne vládla veľká konkurencia a ktoré by sa preto spájali do blokov.
Zavedenie 5G siete vo svete bude znamenať, že 20 000 satelitov bude neustále skenovať celý priestor Zeme, čo umožní riadiť proces dopravy, výrobné prevádzky, komunikáciu, médiá. Aké postavenie v rámci tohto systému môže mať „suverénne“ Slovensko? Ako krajina v strede Európy bude môcť len rozmýšľať, ku ktorému bloku by malo patriť. Reálne však z geografického hľadiska bude môcť patriť len k západnému bloku. A podriaďovať svoju ekonomiku, politiku potrebám tohto bloku. Teda proti druhému bloku (Rusku, Číne…), čo nie je ale v záujme Slovákov.
Vyhnúť sa takémuto scenáru možno iba presadzovaním globálnej civilizácie, teda globálnej deľby práce a spolupráce, kde sa odstráni aj delenie sveta na nepriateľské, ničiace sa bloky. Až v takomto systéme bude môcť aj Slovensko lepšie prezentovať svoje národné záujmy, špecifiká, osobitosti, národný spôsob života.
A tak ako bola Gabbardová tlačená k tomu, aby zdôraznila rešpektovanie národných záujmov USA, tak aj antiglobalisti nás nútia ísť v skutočnosti proti národným záujmom Slovenska.
Zdá sa, že v USA sa vynára alternatíva a všetkých nemôžu odrovnať. AOC a teraz táto majorka. Potom sám Bernie. Dobré správy pre svet ale aj pre Ameriku.