Putin: Nemožno odpustiť tým, ktorí opäť uvažujú o agresívnych plánoch

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Moskva 9. mája (TASR) – Na moskovskom Červenom námestí sa začala v nedeľu vojenská prehliadka pri príležitosti 76. výročia víťazstva Sovietskeho zväzu nad nacistickým Nemeckom vo Veľkej vlasteneckej vojne v rokoch 1941-1945. Informovala o tom agentúra TASS.


      Ruský prezident Vladimir Putin v príhovore z tribúny počas vojenskej prehliadky na počesť Dňa víťazstva vyhlásil, že „vojna priniesla toľko neúnosného utrpenia, smútku a sĺz, že na to nemožno zabudnúť“.


      „A nemožno odpustiť a ospravedlniť tých, ktorí opäť uvažujú o agresívnych plánoch,“ zdôraznil ruský prezident. Zablahoželal Rusom k Dňu víťazstva – „k víťazstvu kolosálneho, historického významu pre osud celého sveta, k sviatku, ktorý bol, je a bude posvätný pre Rusko a jeho obyvateľov“.


      Veteránom Putin odkázal: „Skláňame sa pred vašou odvahou a statočnosťou, ďakujeme za nesmrteľný príklad súdržnosti a lásky k vlasti, dokázali ste, že iba spoločne možno dosiahnuť zdanlivo nemožné – porazili ste nemilosrdného nepriateľa, bránili ste svoj domov, deti, rodnú krajinu, dosiahli ste bezpodmienečné víťazstvo nad nacizmom.“


      Tento rok sa na prehliadke zúčastňuje viac ako 12.000 vojakov, približne 190 kusov vojenskej techniky a 76 lietadiel a vrtuľníkov. Mechanizovanú kolónu už tradične viedli legendárne tanky T-34.


      Počas šiestich rokov trvania druhej svetovej vojny zahynulo približne 60 miliónov ľudí. Sovietsky zväz prišiel v tejto vojne o približne 27 miliónov svojich obyvateľov.


      Nacistické Nemecko napadlo Zväz sovietskych socialistických republík (ZSSR) 22. júna 1941. Sovietsko-nemecký front sa stal hlavným frontom druhej svetovej vojny.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Putin: Nemožno odpustiť tým, ktorí opäť uvažujú o agresívnych plánoch

 • 9. mája 2021 at 11:06
  Permalink

  Vazeny p.prezident Putin.Urcite nezdielame nazor vlady. Sme Slovania a dobre si pamatame minulost. Nemoze nas ani tlak z hora donutit zmenit nazor, ktory sme ziskali na zaklade nesej skusenosti.Vysoko si vazim Vasu silu, ako cloveka, rozvaznost a inteligenciu.Vasej rozvahe vdacime za to, ze ste sa nenechali vyprovokovat nasimi americanami.Este raz, drzim Vam palce / aj ako krajine / a verim, ze to udrzite pod kontrolou a zvitazite.Dakujem.

  Reply
 • 9. mája 2021 at 11:19
  Permalink

  Veteránom Putin odkázal: „Skláňame sa pred vašou odvahou a statočnosťou, ďakujeme za nesmrteľný príklad súdržnosti a lásky k vlasti, dokázali ste, že iba spoločne možno dosiahnuť zdanlivo nemožné – porazili ste nemilosrdného nepriateľa, bránili ste svoj domov, deti, rodnú krajinu, dosiahli ste bezpodmienečné víťazstvo nad nacizmom.“

  Našej hradnej pani ani nenapadlo pristaviť sa pri nich. Jej nestoja ani za pohľad, pritom bez nich by tu nebola ani ona, ani odpad vo forme prisluhovačov US ambasády (ako napríklad Korčok, Naď a im podobní).

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *