R. Raši: Postup vlády voči pendlerom je prejavom arogancie moci

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 4. decembra (TASR) – Postup vlády voči pendlerom je prejavom arogancie moci. Myslí si to nezaradený poslanec Richard Raši, ktorý kritizoval, že aj pendleri sa budú musieť od pondelka (7. 12.) preukázať na hraniciach negatívnym antigénovým alebo PCR testom na ochorenie COVID-19. Pendleri sa podľa neho dostali do časovej tiesne, keďže vyhláška vyšla len vo štvrtok (3. 12.). Vláda by podľa Rašiho mala opatrenie zrušiť alebo prijať prechodné obdobie. Upozorňuje, že pendleri nemajú presné informácie, kde sa môžu dať otestovať.

„Od pondelka sa začne na hraniciach chaos, pendleri nevedia, kde sa majú testovať, nevedia, kde sa teraz nachádzajú mobilné odberové miesta, nevedia, prečo majú testovať aj deti od siedmich rokov,“ vyhlásil Raši na piatkovej tlačovej konferencii. Pendleri podľa neho nevedia, prečo sa im ide uprieť právo docestovať za zdravotnou starostlivosťou alebo za prácou.

Poslanec Peter Kmec (nezaradený) upozornil, že minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) sa mohol dohodnúť s rakúskymi a maďarskými kolegami, aby sa umožnilo antigénové testovanie aj v týchto krajinách. Kmec si myslí, že vláda chce len minúť nakúpené antigénové testy vzhľadom na to, že opätovné celoplošné testovanie sa neplánuje.

Testom sa musia od pondelka preukázať osoby staršie ako sedem rokov, ktoré pravidelne prekračujú hranice SR, teda slovenskí aj zahraniční pendleri, občania SR žijúci v pohraničí susedných štátov, žiaci a študenti, osoby starajúce sa o svojich blízkych, osoby, ktoré obhospodarujú pôdu do desiatich kilometrov od hraníc, umelci a ďalší pracovníci v sektore kultúry, ktorí majú výnimku z domácej izolácie a testov. Výsledok antigénového testu musí byť vydaný na mobilnom odberovom mieste alebo na odberovom mieste zariadenia sociálnych služieb (pre ich pracovníkov), pričom odberové miesta musia byť na území Slovenska.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Len vďaka Vašej podpore dokážeme robiť kvalitnú a nezávislú žurnalistiku

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom