Rada ÚVO zastavila konania o odvolaniach SŠHR, podali ich po uplynutí lehôt

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 14. decembra (TASR) – Rada Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) zastavila konania o odvolaní v prípade troch marcových nákupov zdravotníckych pomôcok, ktoré realizovala Správa štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR. SŠHR totiž podala odvolania po uplynutí lehoty. Platia teda pôvodné rozhodnutia úradu. Vyplýva to z dokumentov zverejnených na stránke ÚVO.

Úrad pri preskúmavaní úkonov SŠHR pri predmetných zákazkách skonštatoval vo všetkých troch prípadoch porušenie zákona o verejnom obstarávaní. Štátne rezervy pri nákupoch nedodržali princípy rovnakého zaobchádzania, hospodárnosti a efektívnosti, pri jednom z nich aj princíp transparentnosti. Porušenia podľa úradu v jednom prípade mali vplyv na výsledok a v ďalších dvoch mohli mať vplyv na výsledok.

Na odvolanie mala SŠHR desať dní odo dňa doručenia rozhodnutia. Posledným dňom bol v tomto prípade 25. máj 2020. SŠHR mali odvolanie posielať práve v posledný možný termín vo večerných hodinách prostredníctvom Ústredného portálu verejnej správy. Ako však vyplýva zo zverejnených dokumentov, SŠHR zvolili formu „oznámenie“, ktoré má najnižšiu prioritu. Odvolanie tak bolo úradu doručené až 26. mája, teda deň po termíne.

SŠHR nakupovala zdravotnícke pomôcky v marci prostredníctvom priamych rokovacích konaní v dôsledku mimoriadnej udalosti. Prvú súťaž v hodnote vyše 11 miliónov vyhrala firma A-testing. Viac ako 18-miliónovú zákazku získala firma Lacorp. Verejné obstarávanie v hodnote 324.000 eur vyhrala spoločnosť Green Day.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Len vďaka Vašej podpore dokážeme robiť kvalitnú a nezávislú žurnalistiku

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *