Remišová už zabudla ako politicky zneužili Kuciaka

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 30. decembra (TASR) – Vicepremiérka a líderka koaličnej strany Za ľudí Veronika Remišová uviedla, že udalosti okolo smrti bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského si nezaslúžia, aby boli zneužívané politikmi. Zároveň na sociálnej sieti vyjadrila ľútosť nad jeho úmrtím.


      Politicky sa priživovať na tejto udalosti a zároveň spochybňovať prácu orgánov činných v trestnom konaní považuje za nemorálne. „Osobitne v situácii, keď bola prokuratúra aj elitní vyšetrovatelia vedení ľuďmi, ktorí do svojej funkcie prišli za vlády Roberta Fica a Petra Pellegriniho,“ dodala.


      Treba podľa nej robiť maximum, aby vo väzniciach neprichádzalo k pokusom o samovraždu. „Ale úplne zabrániť pokusom o samovraždu sa nedá, osobitne nie u ľudí so špeciálnym výcvikom, ktorí dokonale poznajú všetky možné preventívne opatrenia, čo sa týka aj prípadu pána Lučanského,“ poznamenala.


      Vicepremiérka zároveň ocenila gesto generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže Milana Ivana, ktorý sa v stredu vzdal svojej funkcie.


      Bývalý policajný prezident Lučanský zomrel po tom, čo sa vo väzbe v utorok (29. 12.) pokúsil o samovraždu.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *