Roman Michelko predstavuje inšpiratívne knihy

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Prinášame vám sériu videí, v ktorých politológ, filozof, historik a predovšetkým vydavateľ a vedúci Vydavateľstva Spolku slovenských spisovateľov, Roman Michelko predstavuje zaujímavé a inšpiratívne knihy.

Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov vydalo do dnešných dní diela významných slovenských spisovateľov ako Etela Farkašová, Vojtech Mihálik, Dalimír Hajko, Rudolf Fabry, Rudolf Dilong, Pavol Janík, Miroslav Válek, Laco Novomeský, Ľudo Ondrejov, Leopold Lahola, Gejza Vámoš, Štefan Moravčík, Ladislav Ťažký, Ján Beňo, Anton Hykisch a ďalší. Vydavateľstvo tiež vydáva diela klasikov ako Sofokles, Marcus Aurelius, H. G. Wells, Jean-Jacques Rousseau, Stefan Zweig, Henryk Sienkiewicz, Tommaso Campanella, Aldous Huxley, Francis Bacon, Alexander Sergejevič Puškin, Thomas More, Michel de Montaigne, Thomas Bernhard a Jean Arthur Rimbaud. V rámci edície Pohľady za horizont vydali rad diel významných svetových mysliteľov ako Noam Chomsky, Peter Singer, Ulrich Beck, David Schweickart a Fritjof Capra. Zoznam týchto kníh si môžete pozrieť tu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “Roman Michelko predstavuje inšpiratívne knihy

  • 14. júna 2020 at 21:30
    Permalink

    Zaujímavé, veľmi zaujímavé. Príjmová nerovnosť vyplýva z globalizácie, nie kapitalizmu. Teda logicky podporíme USA, Trumpa, V. Britániu a B. Johnsona v ich boji proti globalizácii a socialistickej Číne ako novom lídrovi globalizácie. Dobre som tomu porozumel?

    Reply
  • 14. júna 2020 at 22:02
    Permalink

    dávam do pozornosti vynikajúceho (už zosnulého) autora Rabi Nilton Bonder. Má toho viac, ale bohužiaľ v preklade existujú iba 2 české publikácie: Kabala peněz a Jidiše kop To prvé je o peniazoch a naučilo by to aj mnohých ekonómov, čo je to hospodárenie a čo sú to peniaze. A to druhé je o vzdelávaní, vede, myslení…. Škoda, že toho u nás nepreložili viac. Je to vynikajúci autor podobne ako srandista EPHRAIM KISHON (ten má veľa ekonomicky zameraných srandovných kníh). Občas by takéto knihy mali prelistovať aj naši teoretici.

    Reply
  • 22. júna 2020 at 11:00
    Permalink

    Slovensko je miništát a naša vnútropolitická situácia výlučne závisí od geopolitiky, aj historicky.
    Preto je potrebné diskutovať aj o to, ako funguje svet. Čo všetko spôsobuje krízy, za akým účelom sa manipuluje verejná mienka. preto odporúčam ďalšie knihy, ktoré aspoň trochu dávajú svetlo do týchto problémov. Napr. Veronika Salminen – Máme se bát Ruska ?, Daniele Ganser – Nezákonné války, John Perkins – Spoveď ekonomického zabijaka, Michael Moris – Co nesmíte vědět, Juraj Karpiš – Zlé penieze, George Friedmann – Ohniská napätia, Nikolaj Starikov – Ukrajina, chaos a revolúcia, zbrane dolára, George Soros – Vek omylnosti a ďalšie

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *